VENUS reality


 

Jsme realitní kancelář VENUS reality a nabízíme Vám nemovitosti k prodeji a pronájmu v kategoriích byty, domy, rekreační objekty, objekty k podnikání, pozemky a ostatní nemovitosti. Na realitním trhu působíme již od roku 1993. Sídlíme na pěší zóně města Hradec Králové.

Pokud si nevyberete z naší nabídky nebo byste rádi prodali či pronajali Vaši nemovitost prostřednictvím naší kanceláře, stačí vyplnit krátký formulář a budeme Vás kontaktovat.


Hledat podle značky      (značka N0xxx)

výběr z celkové nabídky

prodej
Hlušičky
Nabízíme prodej venkovského stavení s pozemky o celkové výměře 7.618 m² - Hlušičky u Nového Byd...
760.000 Kč
prodej
Hradec Králové
Nabízíme prodej nebytové jednotky skladu a garáže - ulice Bratří Štefanů - Hradec Králové. Obě jedno...
1.999.000 Kč
prodej
Chbany
Nabízíme ucelené pozemky o výměře 2.236 m² v obci Vikletice u Chomutova. Obě parcely jsou veden...
188 Kč/m2
pronájem
Hradec Králové
Nabízíme k podnájmu obchodní prostory o celkové ploše 158 m² v ulici Čelakovského na pěší zóně ...
9.900 Kč/měsíc/obj.

 


 
ZAJISTÍME VÁM PRODEJ, KOUPI nebo PRONÁJEM NEMOVITOSTI

Byznys zpravodajství ze serveru reality.ihned.cz

Advokáti a daňoví poradci o mlčenlivost nepřijdou, poslanci Michálkův návrh odmítli

21. 03. 2018, 12:03 hod.
Poslanci na poslední chvíli shodili návrh pirátů, který by prolomil mlčenlivost advokátů a daňových poradců. Kdyby nápad Jakuba Michálka prošel, berní úředníci by se k údajům o jejich klientech dostali i při podezření na půlmilionový daňový podvod. Původní evropská směrnice, kterou má Česko přijmout, přitom bojuje proti praní špinavých peněz a financování terorismu.

Francouzský Hermès hlásí rekordní zisk 1,2 miliardy eur, luxusní zboží se prodává zejména na asijských trzích

21. 03. 2018, 12:03 hod.
Francouzské společnosti Hermès orientující se na výrobu luxusního zboží stoupl v roce 2017 zisk na 1,2 miliardy eur. Oproti předchozímu roku si tak polepšila o 11 procent. Dobré výsledky odůvodňuje zejména úspěšnými kolekcemi a vysokou produktivitou výroby. Obdobně se dařilo i konkurenčním společnostem Louis Vuitton nebo Gucci, které si připsaly úspěch hlavně na asijských trzích.

Škoda Auto zvýšila zisk o třetinu na 32 miliard korun. Odborům nabízí nárůst mezd o 8,3 procenta, ty to odmítají

21. 03. 2018, 09:03 hod.
Zisk Škody Auto po zdanění dosáhl za rok 2017 1,274 miliardy eur (32,4 miliardy korun). Nejprodávanějším autem zůstává i přes meziroční pokles o 3,9 procenta Škoda Octavia. Dobré hospodářské výsledky nahrávají odborářům, kteří pro zaměstnance požadují výrazné navýšení mezd. Firma navrhla růst o 8,3 procenta. Odboráři stále trvají na čísle vyšším než 10 procent.

Amazon má poprvé větší hodnotu než Google. Tomu škodí aféra kolem úniku dat z Facebooku a obavy z regulace

21. 03. 2018, 09:03 hod.
Internetový prodejce Amazon je poprvé v historii hodnotnější než Alphabet, mateřská firma Googlu. Investoři důvěřují rozvoji a investicím Amazonu, který podle některých může mít už brzy na dohled Apple. Googlu naopak škodí aféra kolem úniku dat z Facebooku. Panují totiž obavy z regulačních opatření vlád.

Kellner buduje mediální a telekomunikační impérium. Za 71 miliard koupí mobilního operátora Telenor v Maďarsku a na Balkáně

21. 03. 2018, 08:03 hod.
Investiční skupina PPF, která patří podnikateli a nejbohatšímu Čechovi Petru Kellnerovi, koupí telekomunikační aktiva společnosti Telenor ve střední a východní Evropě. Celkem za mobilní operátory v Maďarsku, Bulharsku, Černé Hoře a Srbsku zaplatí 71 miliard korun. PPF je na cestě k propojení televizního obsahu s on-line službami ve stylu O2 TV v dalších zemích regionu.

Záměr vlády postavit nové reaktory neohrožuje jen otázka financování. Podle experta na energetiku narazí plán na odpor Německa a Rakouska

21. 03. 2018, 06:03 hod.
Stát a ČEZ budou v dubnu zvažovat možnosti, jak financovat výstavbu nových jaderných elektráren. Projekt ale může zhatit i odpor našich sousedů, říká konzultant v energetice Jiří Gavor. Jednou z možností, jak nové reaktory financovat, je rozdělit firmu na dvě části, přičemž byznys s klasickými a jadernými elektrárnami by plně vlastnil stát. Druhou částí by byla hlavně energetika nová - z obnovitelných zdrojů. Podle Gavora se ale ještě rozhoří spor o to, kam začlenit výnosný byznys distribuce elektřiny.

Brusel chce digitální korporace přimět, aby platily daně tam, kde poskytují služby. Unii vadí snaha Applu či Googlu o daňovou optimalizaci

21. 03. 2018, 06:03 hod.
Evropská komise ve středu zveřejní svou představu, jak by měly být digitální společnosti daněny. V uplynulých letech komise rozhodovala o doměřování rekordních částek na daních pro Apple či Amazon. Apple musí podle ní doplatit 13 miliard a Amazon 250 milionů eur. Google však svůj miliardový spor s Francií vyhrál.

Ve hře je i rozdělení ČEZ. Stát by pak mohl jedné části vybudování reaktoru nařídit bez obav, že firmu zažalují menší akcionáři

21. 03. 2018, 12:03 hod.
Vedení ČEZ navrhuje rozdělení firmy na dvě společnosti. Tento krok má umožnit financování výstavby nových jaderných bloků. Kvůli udržení výše dividendy musí firma prodávat majetek.

Blíží se rekordní obchod. Dům s karavanem a latrínami koupí za více než 1,5 miliardy fond České spořitelny

21. 03. 2018, 12:03 hod.
Realitní fond České spořitelny podle zjištění HN jedná o koupi velkého administrativního komplexu Metronom Business Center. Ten před třemi lety přímo u stanice metra Nové Butovice postavil původem slovenský developer HB Reavis. Hodnota transakce přesáhne 1,5 miliardy korun.

Emco má nakročeno k ovládnutí trhu na severu Afriky, jen v Maroku má dvakrát více fanoušků na Facebooku než v Česku

21. 03. 2018, 12:03 hod.
Výrobce cereálních potravin expanduje. Po otevření americké pobočky v lednu uvažuje syn zakladatele Martin Jahoda o zbudování fabriky v Alžírsku. Severní Afrika tvoří skoro polovinu exportních prodejů firmy.

Německé mzdy více štěstí nepřinesou

21. 03. 2018, 12:03 hod.
Na to, aby Česko mohlo platově dohánět vyspělejší země EU, si firmy nejdříve musí vydělat. Pokud ale mzdy rostou výrazně rychleji než produktivita práce, jako je tomu nyní, je zaděláno na budoucí potíže.

Startupové ikony Dropbox a Spotify jdou na burzu. Odolávají tlaku gigantů, ale hledají recept, jak vydělávat

21. 03. 2018, 12:03 hod.
Spotify pomohlo hudebnímu průmyslu z krize, Dropbox naučil lidi používat cloud. Oba odolávají tlaku technologických gigantů, stále ale hledají recept, jak vydělávat. Dvě legendy startupové scény vstupují na newyorskou burzu. Dropbox tento týden, Spotify 3. dubna.

ČEZ hledá cestu k riskantní stavbě nových jaderných bloků za nejméně 200 miliard. Začíná tvrdá bitva politiků a akcionářů

21. 03. 2018, 12:03 hod.
Tento měsíc má vláda ustavit expertní skupinu, která posoudí návrhy, jak firmu přeměnit, aby mohla postavit nové jaderné bloky. Stát se svými 70 procenty není v ČEZ jediným akcionářem. Riskantní investici do jádra se brání ostatní podílníci. Případné dělení firmy by bylo bezprecedentní operací. Část by probíhala přes burzu a investoři by na ní mohli i vydělat.

Miliardář Němec koupil značku lyží Kästle

21. 03. 2018, 12:03 hod.
Společnost ConsilSport se stala majitelem legendární rakouské značky Kästle. Spolu se Sportenem, který byl první investicí ConsilSportu, bude mít firma obrat asi 400 milionů korun. Kästle má kromě sjezdových lyží přijít s dalším zimním, ale i letním zbožím.

Čeští exportéři mají po skončení intervencí problémy. Koruna zpevnila vůči euru o šest procent, vůči dolaru dokonce o dvacet

21. 03. 2018, 12:03 hod.
Český vývoz do zahraničí roste, české exportéry však trápí posilující kurz koruny proti euru či dolaru. Proti tomuto vývoji se firmy snaží bránit zajišťováním kurzu u bank či takzvaným přirozeným hedgingem. Podle ČSOB zájem o zajištění mezi podniky v současnosti roste. Důvodem jsou i atraktivní podmínky.

Preciosa chce proniknout do designu aut. Broušený křišťál by tak mohl být na řadicích pákách nebo přístrojové desce BMW

21. 03. 2018, 12:03 hod.
Jablonecká společnost Preciosa se chce prosadit v novém oboru a rozšířit tak svou výrobu. Firma by ráda dodávala skleněné doplňky pro interiéry připravovaných modelů automobilů. Broušený křišťál může nahradit například vrchní část řadicí páky nebo ovládací tlačítka na přístrojové desce.

Průměrná sazba hypoték šplhá vzhůru, během února se zvýšila na 2,36 procenta. Češi si půjčují méně

21. 03. 2018, 12:03 hod.
Průměrná hypotéka vzrostla na 2 143 371 korun. Češi si v únoru na bydlení půjčili 15,960 miliardy korun, skoro o tři miliardy méně než před rokem. Hypotéku si vzalo skoro o dva tisíce lidí méně než loni. Ve druhém měsíci roku ji v bance podepsalo celkem 7 446 klientů.

Bitcoinu hrozí splasknutí bubliny. Jeho kurz se hýbe stejně jako Nasdaq při "internetové horečce", upozorňuje Morgan Stanley

20. 03. 2018, 05:03 hod.
Vývoj kurzu bitcoinu náramně připomíná výkyvy hodnoty burzy Nasdaq těsně před splasknutím bubliny dot-com v roce 2001. Tehdy také mnoho drobných investorů vkládalo své peníze do údajně nadějných internetových projektů v době masového rozšiřování internetu. Banka Morgan Stanley ve své analýze upozorňuje, že bitcoin může stejné splasknutí bubliny potkat také, a to mnohem rychleji.

Google podpoří seriózní média a upozadí fake news. Nová opatření ho přijdou na více než šest miliard korun

20. 03. 2018, 04:03 hod.
Čerpat předplatné kvalitních internetových médií bude nově možné na jednom místě přes Google účet. Internetový vyhledávač tak chce pomoci vydavatelům snáze získávat předplatitele. Ve výsledcích internetového vyhledávání přes Google budou navíc kvalitní média zvýhodněna na úkor dezinfomací a falešných zpráv. Google chce dát v následujících třech letech na opatření ve prospěch kvalitní žurnalistiky 300 milionů dolarů.

Výroba oceli v Česku klesá, naopak dovoz byl loni rekordní. V budoucnu ocelářům uškodí americká cla, do USA přitom míří nejvíc české oceli mimo Evropu

20. 03. 2018, 11:03 hod.
Loni se v Česku vyrobilo 4,56 milionu tun surové oceli, což bylo o 14,2 procenta méně než v roce 2016. Naopak dovoz byl rekordní a činil 7,24 milionu tun. Podle Ocelářské unie měly největší vliv odstávky a rekonstrukce největších hutí v Ostravě a Třinci.

Miliardář Němec kupuje po Sportenu další značku lyží, rakouskou legendu Kästle. Sportovci na nich získali 132 medailí

20. 03. 2018, 09:03 hod.
Společnost ConsilSport se stala majitelem značky Kästle. Spolu se Sportenem bude mít firma obrat asi 400 milionů korun. Kästle má kromě sjezdových lyží přijít s dalším zimním, ale i letním zbožím.

ČEZ loni zvýšil zisk o 30 procent na 19 miliard korun. Hlavně díky prodeji akcií MOL a nárůstu výroby v jaderných elektrárnách

20. 03. 2018, 08:03 hod.
ČEZ loni zvýšil zisk o třetinu na 19 miliard korun. Rostl hlavně díky prodeji akcií MOL a nárůstu výroby v jaderných elektrárnách. Provozní zisk firmy klesl, zejména kvůli vyšším nákladům na emisní povolenky. Výroba elektřiny z tradičních zdrojů loni stoupla o dvě procenta, zato obnovitelné zdroje rostly o čtvrtinu.

Číňané částečně zestátní Tvrdíkovu CEFC. Spolu s ní tak čínský stát bude spoluovládat Slavii nebo pivovary Lobkowicz

20. 03. 2018, 12:03 hod.
Čínští představitelé potvrdili vyšetřování zakladatele skupiny CEFC Jie Ťien-minga, který z firmy odejde. Zároveň má dojít k částečnému zestátnění evropské části CEFC, která sídlí v Praze. Podíl ve výši 49 procent má získat státem vlastněná skupina CITIC.

Invaze polských bankomatů: Firma IT Card jich hodlá mít do konce roku v Česku 150. Spolupracuje s Hello bank! i mBank

20. 03. 2018, 12:03 hod.
Polská firma IT Card chce mít do konce roku v Česku prvních 150 bankomatů pod značkou Planet Cash. Spoléhá na to, že bankomatů je v Česku vzhledem k počtu obyvatel stále docela málo. Bankám firma nabízí i sdílené bankomaty.

Český Hydropol plánuje stavět desítky vodních elektráren po celém světě. Cílí na Asii a Jižní Ameriku

20. 03. 2018, 12:03 hod.
Hydropol je nyní nejaktivnější ve Velké Británii a v Itálii. V Indonésii již staví referenční malý zdroj. Aktiva firmy mají hodnotu okolo dvou miliard korun, její obrat se pohybuje okolo 330 milionů.

Kralupy, kde se zpracovává třetina ropy v Česku, čeká největší odstávka v historii. Unipetrol na ni vydá na 1,1 miliardy

20. 03. 2018, 12:03 hod.
Rafinerie v Kralupech nad Vltavou projde nejdelší odstávkou v historii. Na opravy a modernizace vydá její majitel Unipetrol 1,1 miliardy korun. V Kralupech nad Vltavou se zpracovává asi třetina ropy v Česku.

Investiční klub je branou do světa velkých financí i pro menší investory. Výhodou je rozprostření nákladů mezi více osob

20. 03. 2018, 12:03 hod.
Alternativou k obchodování na burze můžou pro drobné investory být investiční kluby. Výhodou je rozprostření nákladů mezi více lidí, sdílení investičních tipů a následně větší podíl v koupené společnosti. Na rozdíl od Západu nejsou v Česku investiční kluby zatím příliš rozšířené.

Aeropartner kupuje menšího konkurenta Air Prague. Hodlá se víc zaměřit na převoz pacientů a orgánů

20. 03. 2018, 12:03 hod.
Letecký přepravce Aeropartner koupil menší firmu Air Prague. Majitel Aeropartner Richard Santus věří, že obě firmy budou mít příští rok tržby 300 milionů korun. Aeropartner se hodlá více zaměřit na služby spojené s leteckou ambulancí.

Kalendář

20. 03. 2018, 12:03 hod.
Pozornost trhů se tento týden bude soustřeďovat na centrální banky. Rozhodovat o úrokových sazbách bude postupně vedení amerického Fedu, britské Bank of England i ruské centrální banky. Z českého pohledu budou zajímavé podrobné výsledky největší tuzemské firmy Škoda Auto, jež zveřejní svoji výroční zprávu ve středu.

Kulatý stůl HN: Češi se mobilních plateb bojí. Obavy jsou zbytečné, o svá data ani peníze nepřijdou, tvrdí experti

20. 03. 2018, 12:03 hod.
Jedním z hlavních úkolů bank a kartových společností v oblasti digitalizace plateb je přesvědčit klienty o bezpečnosti placení mobilním telefonem. Stávající technologie už umožňují, aby se platby například v MHD nebo v prodejně s potravinami prováděly automaticky, aniž by klient cokoliv potvrzoval. Rychlejšímu rozvoji těchto inovací ale brání obavy zákazníků. Budoucnost jednodušších bankovních služeb, jako je právě placení, leží skutečně ve smartphonech. Složitější produkty typu hypotéky ale budou dál vyžadovat osobní kontakt. Pobočky proto přežijí i v digitálním světě.

Samořiditelné auto zřejmě poprvé zabilo chodce. Společnost Uber, které vůz patřil, kvůli nehodě pozastavuje všechny testy autonomní jízdy

19. 03. 2018, 06:03 hod.
Policie v americké Arizoně vyšetřuje nehodu, při níž auto v samořiditelném režimu srazilo chodkyni. Žena po převozu do nemocnice zemřela. Jde pravděpodobně o první případ, kdy samořiditelné auto zabilo chodce. Vůz patřil přepravní společnosti Uber, ta v reakci na to pozastavila veškeré testování autonomních vozů. Policie v úterý informovala, že dle raných informací z vyšetřování systém samořiditelného auta za nehodu nemohl.

Zaměstnanci BMW dostanou rekordní odměny. Automobilka jim vyplatí 240 tisíc korun

19. 03. 2018, 05:03 hod.
"Každý podnik je jen tak dobrý, jak dobří jsou jeho zaměstnanci," říká šéf BMW Harald Krüger. Automobilka zaměstnancům vyplatí za loňský rok rekordní odměnu ve výši 9455 eur (zhruba 240 000 korun). O rok dříve to bylo 8100 eur. Odměna závisí na hospodářských výsledcích podniku.

Šéf CEFC a Zemanův poradce Jie Ťien-ming odejde z čela firmy. Společnost stahuje žádost o zvýšení podílu v J&T, mělo jít o druhou největší investici mimo Čínu

19. 03. 2018, 04:03 hod.
Zástupci Šanghaje potvrdili prezidentovu kancléři Vratislavu Mynářovi, že šéf čínské CEFC Jie Ťien-ming je vyšetřován pro porušení zákona. CEFC oznámila, že z čela firmy odejde. Firma také uvedla, že stahuje žádost o navýšení podílu v J&T.

Vývoz českého piva do Číny se loni snížil o 43 procent - už druhý rok po sobě

19. 03. 2018, 03:03 hod.
Za loňský rok se vývoz tuzemského piva do Číny snížil o 43 procent na 19 585 hektolitrů. Export klesá už druhým rokem za sebou. Skupiny Plzeňský Prazdroj a Lobkowicz chtějí vývozy do Číny zvýšit.

Ministr dopravy Dan Ťok vyzval společnost Kapsch, aby ještě letos snížila náklady na výběr mýta. Do roku 2020 chce ušetřit 750 milionů

19. 03. 2018, 02:03 hod.
Správce mýtného systému Kapsch uvedl, že je možné snížit provozní náklady na výběr mýta o půl miliardy korun ročně. Ministr dopravy Dan Ťok chce proto s firmou začít jednat o slevě ještě letos. Podle něj by stát mohl za rok a půl ušetřit 750 milionů korun. V roce 2020 má začít vybírat poplatky nový správce mýtného systému. Společnosti, které se hlásí do výběrového řízení, nabídly výrazně nižší ceny, než stát předpokládal.

Dělníci ve Škodě Auto jsou placeni nejlépe v Česku, i tak požadují navýšení mezd o 18 procent. Díky zisku na to máme nárok, říkají

19. 03. 2018, 12:03 hod.
Vedení mladoboleslavské automobilky Škoda Auto čeká v úterý další kolo jednání s odboráři, kteří požadují zvýšení platů o 18 procent. Ze srovnání, které provedly HN, vyplývá, že pracovníci Škody si i bez navýšení vydělají více než v jiných českých automobilkách a dalších srovnatelně velkých firmách. Odboráři Škody se ale porovnávají se zaměstnanci koncernu Volkswagen. Ti letos dostanou mimo jiné mimořádný bonus ve výši 4100 eur (zhruba 104 tisíc korun).

Babiš chce sloučit agentury CzechInvest a CzechTrade. Mít obě považuje za nenormální

19. 03. 2018, 12:03 hod.
Premiér v demisi Andrej Babiš chce sloučit agentury CzechInvest a CzechTrade. "Považuji za nenormální, že máme CzechTrade a CzechInvest pod ministerstvem průmyslu, kdy jeden má zastoupení u nás 63krát a 50krát v zahraničí a druhý 20krát u nás a sedmkrát v zahraničí," řekl Babiš. Obě instituce chtěl v roce 2013 sloučit ministr průmyslu a obchodu Martin Kuba (ODS), jeho nástupce Jiří Ciencala ale nakonec tento plán nerealizoval.

E-shop Kytary.cz expanduje do Velké Británie. Navzdory brexitu chce prorazit díky levnějším nástrojům a prodlouženým zárukám

19. 03. 2018, 10:03 hod.
Český internetový obchod Kytary.cz se chystá vydat na britský trh. V Británii chce místním e-shopům konkurovat levnějšími nástroji, nadstandardními zárukami, možností vrátit zboží a zákaznickým servisem. Kytary.cz mají na českém trhu více než padesátiprocentní podíl. Dále nyní působí na Slovensku, v Polsku, Rumunsku a Maďarsku.

Pravidla pro odpočty výdajů na výzkum se změní. Inovace mají posoudit odborníci, konečné slovo si ale chce nechat finanční správa

19. 03. 2018, 12:03 hod.
Pravidla, za kterých si nyní mohou firmy odečíst z daní výdaje na výzkum, nevyhovují nikomu. Systém kontroly daňových odpočtů se možná za pár měsíců změní, větší slovo při něm má získat státní Technologická agentura. To se ale úplně nelíbí finanční správě. Podle ministryně financí Aleny Schillerové by dokonce stálo za zvážení daňové odpočty úplně zrušit.

Atraktivita střední Evropy po propadech roste

19. 03. 2018, 12:03 hod.
Středoevropské akciové indexy po propadech z posledních týdnů zaostávají za indexy v západní Evropě nebo ve Spojených státech. Ekonomikám států v regionu se ale dál daří a zisky firem porostou. Pokles cen akcií ve střední a východní Evropě tak lze vnímat jako příležitost k výhodnému nákupu.

K mání je nejlepší basketbalový klub v Česku. Jansta chce Nymburk prodat Sport Investu, který zastupuje Ledeckou či Sáblíkovou

19. 03. 2018, 12:03 hod.
Sportovní klub ČEZ Basketball Nymburk nejspíše v blízké době změní majitele. Současný vlastník klubu Miroslav Jansta má jednat s firmou Sport Invest. Klub by Jansta chtěl prodat za nominální hodnotu.

Americkou burzu táhne devět technologických firem v čele s Amazonem či Applem. Hrozí ale, že si investoři vyberou své zisky

19. 03. 2018, 12:03 hod.
Akcie technologických firem mají největší zásluhu na letošním růstu amerického akciového indexu S&P 500. Tržní hodnota osmi technologických firem, mimo jiné Amazonu, Applu či Netflixu, se od začátku roku zvýšila o více než půl bilionu dolarů. Části investorů se však již zdají akcie těchto firem drahé, a tak vybírají zisky a umisťují peníze do jiných akciových titulů.

Nárok na neomezenou dovolenou má v pražském Eyelevelu i skladník či dělník. Je na vedoucích, aby si to pohlídali, říká ředitelka HR

19. 03. 2018, 12:03 hod.
Pražská firma Eyelevel zavedla v polovině února pro všechny své zaměstnance neomezenou dovolenou. Dosud tento benefit v Česku nabízely například Direct pojišťovna nebo IT firma Artin. V Eyelevelu však budou mít nárok na dovolenou nejen kancelářští pracovníci, ale i lidé v dělnických profesích.

Firmy investují do pohybu svých zaměstnanců. Hyundai nabízí masáže i posilovnu, Microsoft cvičení v kanceláři

19. 03. 2018, 12:03 hod.
Stále více zaměstnanců se hýbe v pracovní době. Společnosti nabízejí protahující cvičení, plavání, volejbal nebo pilates. Sportováním lidé kompenzují náročnou práci i stres. Například automobilka Hyundai v Nošovicích nabízí zaměstnancům cvičení či masáže v novém centru za 20 milionů korun.

Z kancelářské židle k vyučování jógy. Stále více manažerů utíká před stresem ke cvičení

19. 03. 2018, 12:03 hod.
Investiční bankéř Richard Vrdlovec začal cvičit jógu, aby předcházel bolesti zad a stresu. Z každodenního rituálu se stalo jeho zaměstnání. Před více než rokem si otevřel vlastní jógové studio v pražském Karlíně.

Americká neziskovka vyvíjí robota, který čistí řeky. Lidé ho budou moci ovládat přes webové stránky

18. 03. 2018, 11:03 hod.
Prototyp uklízecího robota, který brázdí Chicago River, vyvinula americká nezisková organizace Urban Rivers. Z robota plánuje vytvořit novou hru. Lidé by ho mohli ovládat přes webové stránky a čistit s ním řeky.

Úspěšní Muskovi: Elon staví rakety, Kimbal vede revoluci ve stravování a Tosca rozjela romantický Netflix

18. 03. 2018, 07:03 hod.
Maye Musková, modelka a dietoložka, vychovala tři podnikatele. Kromě nejznámějšího Elona Muska je matkou Kimbala a Tosky. I ti jsou ve svých oborech úspěšní. Druhý nejstarší syn mimo jiné založil neziskovou organizaci, která se snaží zlepšit stravovací návyky Američanů. Nejmladší dcera Tosca rozjela internetovou televizi s názvem Passionflix.

Obří krystal na střeše domu nebo velká zahrada uvnitř mrakodrapu. Podívejte se na nejlepší realitní projekty oceněné na světovém veletrhu MIPIM

17. 03. 2018, 07:03 hod.
MIPIM je největším evropským veletrhem nemovitostí a investičních příležitostí. Letos se ve francouzském Cannes konal jeho 28. ročník. Každý rok se na veletrhu vyhlašují prestižní ceny MIPIM Awards. Mezi oceněnými jsou letos i stavby od ateliéru Chapman Taylor, spoluautora návrhu rozšíření obchodního centra IGY v Českých Budějovicích, či Francouze Jeana Nouvela, jenž navrhl administrativní komplex Zlatý Anděl v Praze. Prohlédněte si přehled nejlepších realitních projektů v 11 soutěžních kategoriích.

Česká firma Ackee vyhrála zakázku na aplikaci pro Bundestag. Němci tolik netlačí na cenu a jde jim o výsledek, říká jeden z majitelů

17. 03. 2018, 12:03 hod.
Původně studenti pražského ČVUT před lety založili start-up Ackee, ze kterého se postupem času stala úspěšná firma. I tak ale pro ně bylo vítězství v soutěži o aplikaci, na které lidé najdou přímé přenosy z jednání Bundestagu nebo statistiky o hlasování, překvapením. V českých výběrových řízeních je téměř vždy špatně napsaná dokumentace nebo podmínky, proto jsme odešli do zahraničí, říká jeden z majitelů firmy Josef Gattermayer.

Vítkovické strojírny na sebe podaly návrh na insolvenci, stovky lidí přijdou o práci

16. 03. 2018, 05:03 hod.
Vítkovické strojírny nevyplatily mzdy svým zaměstnancům už od ledna. Většina z 650 lidí pak dostane výpověď. Firma se snažila o vstup investora, neuspěla.

Bývalý ředitel Qualcommu je ochotný si firmu koupit sám. Přitom by potřeboval jmění, jaké má Bill Gates

16. 03. 2018, 04:03 hod.
Bývalý ředitel firmy Qualcomm Paul Jacobs se snaží najít velkého investora, který by nahradil podnik Broadcom. Právě převzetí Qualcommu touto singapurskou firmou zablokoval Donald Trump. Jacobsovi jde také o to, aby se stal znovu ředitelem s pomocí nového investora.

Bitcoin je už tak levný, že se nevyplácí jeho těžba. Náklady na elektřinu i chlazení začínají převyšovat jeho hodnotu

16. 03. 2018, 03:03 hod.
Těžba bitcoinu se přestává mnohým těžařům vyplácet kvůli klesající ceně nejznámější kryptoměny. Podle expertů by se některým těžařům vyplatilo těžební farmy vypnout a počkat, jestli se hodnota bitcoinu nezvedne. Náklady na těžbu bitcoinu se v různých zemích výrazně liší. Například v Číně je díky vodním elektrárnám poměrně laciná elektřina.

Soud povolil reorganizaci Vítkovice Heavy Machinery. Do společnosti může vstoupit zbrojař Strnad

16. 03. 2018, 03:03 hod.
Soud povolil reorganizaci společnosti Vítkovice Heavy Machinery. Insolvenčním správcem bude společnost Konreo. Na reorganizaci se bude podílet strategický investor v podobě holdingu Czechoslovak Group zbrojaře Jaroslava Strnada.

PENÍZE podle Leoše Rouska: Tvrdík řeší čínské patálie a v Praze jsou dvě různé CEFC, jedna prodává bagety

16. 03. 2018, 02:03 hod.
Snahy Jaroslava Tvrdíka, nejznámějšího vlajkonoše čínských investic v Česku, jsou v ohrožení. Jeho současný zaměstnavatel - čínská společnost CEFC, čelí doma potížím. Pražský hrad vyslal kancléře Vratislava Mynáře a poradce Martina Nejedlého do Pekingu, aby Tvrdíkovi pomohli. V Praze jsou ale dvě různé CEFC, tak by se Tvrdík případně mohl uchytit v té druhé. Brusel se chystá udeřit na technologické firmy a uvalit na ně takzvanou tříprocentní digitální daň, která by se počítala z obratu, a nikoliv z hrubého zisku, píše britský deník Financial Times. Švédská automobilka Volvo Cars pohrozila, že přehodnotí velikost své chystané továrny v USA, pokud dojde k eskalaci obchodní války mezi Spojenými státy a Evropou.

ČEZ skončil po 16 letech se sponzoringem karlovarského filmového festivalu. Už si to nemůže finančně dovolit

16. 03. 2018, 02:03 hod.
Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary přišel o jednoho z hlavních sponzorů. Skupina ČEZ dávala festivalu asi 20 milionů korun ročně. Sponzoring trval 16 let. Firma konec spolupráce zdůvodňuje nutností šetřit.

Google Pay se chystá na MHD. Aplikace by mohla nahradit i kartu Lítačka, jednání už začala

16. 03. 2018, 01:03 hod.
Google přejmenoval svou platební službu z Android Pay na Google Pay a připravuje nové funkce. Uživatelé si budou přes Google Pay moci posílat peníze napřímo, jako u PayPalu. S využitím Google Pay počítá i pražská Lítačka, k platbám i jako náhrady karty.

Příjmy z návštěv zahraničních turistů loni vzrostly na 162 miliard. Nejvíce v Česku utratili Němci a Rusové

16. 03. 2018, 11:03 hod.
Příjmy ze zahraničního cestovního ruchu se loni zvýšily na 162 miliard korun. Vyplývá to ze statistiky platební bilance zveřejněné Českou národní bankou. Nejvyšší příjmy tuzemská ekonomika získala z německého trhu, Ruska, Slovenska, USA a Velké Británie.

Souboj miliardářů pokračuje: Jan Světlík vytěsnil Karla Komárka z Cylinders Holding, za podíl mu dá 100 milionů

16. 03. 2018, 10:03 hod.
Valná hromada rozhodla počátkem února o vytěsnění Karla Komárka z firmy Cylinders Holding. Vlastník podniku Vítkovice Holding Jan Světlík tak upevnil svoji pozici ve společnosti, která se ze skupiny Vítkovice vyčlenila. Za pětiprocentní podíl zaplatí Komárkovi 100 milionů korun. Spory mezi miliardáři Komárkem a Světlíkem se táhnou již 13 let.

Ceny v průmyslu poprvé od konce roku 2016 meziročně klesly. Přispělo k tomu i snížení cen dopravních prostředků

16. 03. 2018, 09:03 hod.
Poprvé od konce roku 2016 meziročně klesly ceny v průmyslu, a to o 0,3 procenta. Vyplývá to z údajů Českého statistického úřadu. Podle statistiků k obratu přispěl hlavně pokles cen dopravních prostředků, chemických látek a výrobků a taky rafinovaných ropných produktů.

Spotify vstoupí na newyorskou burzu třetího dubna. Tržní hodnota by se mohla pohybovat kolem 20 miliard dolarů

16. 03. 2018, 08:03 hod.
O svém vstupu na newyorskou burzu na začátku dubna informovala světová služba pro streamování hudby Spotify. O vstup požádala již koncem února. Podle analytiků by se tržní hodnota podniku mohla pohybovat kolem 20 miliard dolarů.

Moneta Money Bank uzavírá více než desetinu poboček. Klienti si stále více služeb zařizují přes internet

16. 03. 2018, 07:03 hod.
Čtvrtá největší tuzemská banka podle počtu klientů, Moneta Money Bank, uzavře 30 ze svých 232 poboček. Podle mluvčího banky Jakuba Švestky to souvisí s tím, že si klienti stále více služeb zařizují přes internet. Některé pobočky zavírají i další banky.

Digitální firmy mají platit daň z obratu

16. 03. 2018, 12:03 hod.
Evropská komise příští týden ve středu představí návrh na zdanění digitálních firem. Podle informací listu Financial Times bude návrh obsahovat daň z obratu z digitálních služeb ve výši tří procent. Tato nová daň by měla přinést do rozpočtů členských států 4,8 miliardy eur ročně navíc.

Úspěch malých pivovarů trestá celní správa zvýšeným dohledem. Dívá se na ně jako na rizikové podniky a chce po nich peníze dopředu

16. 03. 2018, 12:03 hod.
Malé pivovary trápí zálohy na daň, které musí často platit i na čtvrt roku dopředu. Vyžaduje to po nich celní správa, pokud pivovar vyhodnotí jako nestabilní. Pivovary upozorňují, že je tím stát připravuje o peníze, které by potřebovaly investovat do nových technologií.

Dobrá ekonomika podpoří korunu

16. 03. 2018, 12:03 hod.
Mzdy rostly značně rychle loni. Pokračující výkonnost průmyslu tlačí na další růst mezd v průmyslových podnicích také letos. Inflační tlaky přetrvávají. Koruna by i díky tomu měla letos posílit až na 24,50 za euro.

Vývojáři z české firmy Ackee dobyli německý Bundestag. IT zakázky v Česku jsou často tak špatně napsané, že nejdou soutěžit, říká jeden z majitelů

16. 03. 2018, 12:03 hod.
Vývojáři české firmy Ackee získali zakázku německého Spolkového sněmu na vývoj mobilní aplikace, přes niž budou zájemci získávat informace o tamním parlamentu či sledovat jednání v přímém přenosu. Je to první podobná zakázka; původně start-up tří spolužáků pražského ČVUT se totiž rozhodl ignorovat zakázky pro tuzemské úřady a instituce a zamířil do zahraničí. "České veřejné zakázky na IT jsou často tak špatně napsané, že jsou skoro nesoutěžitelné," říká jeden z majitelů Ackee Josef Gattermayer.

Albatros kupuje tradiční české nakladatelství Vyšehrad, posiluje v knihách pro dospělé

16. 03. 2018, 12:03 hod.
Albatros Media za posledních sedm let koupil více než desítku nakladatelství. Posilovalo v oblasti dětské knihy, teď vidí příležitost ještě růst v literatuře pro dospělé. Nakladatelství Vyšehrad se zaměřuje na filozofii, historii i beletrii. Jeho současným bestsellerem je například biografie prezidenta Gustáva Husáka. Podle ředitele Albatrosu Kadlece přináší pro menší nakladatelství začlenění do skupiny Albatros snížení nákladů na výrobu nebo na zahraniční licence a dává také možnost vyjednat lepší podmínky s prodejci knih.

Hračkářství trpí, děti zajímají víc smartphony. Americký Toys R Us ruší přes 800 kamenných prodejen

16. 03. 2018, 12:03 hod.
Společnost Toys R Us ve čtvrtek oznámila, že prodá nebo zavře přes 800 prodejen v USA. Kamenné prodejny ztrácejí na popularitě a větší zájem je o nakupování přes internet, kde stále více dominují společnosti Walmart či Target a zejména Amazon. Akcie dalších tradičních hračkářství výrazně klesají.

Módní značky sází na prodeje on-line. Zara, Guess a další zavírají po Česku kamenné obchody

16. 03. 2018, 12:03 hod.
Topshop zavírá svou prodejnu v Praze, méně kamenných prodejen v Česku plánuje také Zara. Některé další módní značky snižují počet prodejen nebo odcházejí z trhu úplně. Důvodem je v mnoha případech sázka na on-line prodeje jako efektivnější byznys model. Jde o trend, který už několik let probíhá v USA, do Česka výrazněji prostupuje v posledních měsících.

Skřivánek překročil v tržbách půl miliardy. Náklady šetří i odborné překladatelské programy

16. 03. 2018, 12:03 hod.
Překladatelská a jazyková agentura Skřivánek měla loni obrat 541 milionů korun. Skřivánek má téměř dvě třetiny tržeb z překladů, které chce dále posílit. Světový trh s překladatelskými službami podle studie Common Sense Advisory roste o miliardu dolarů ročně.

Alibaba plánuje vstup na burzu v Číně. Mohlo by se tak stát letos v létě, pokud země změní předpisy

15. 03. 2018, 09:03 hod.
Internetový prodejce Alibaba by mohl začít obchodovat své akcie na burze v Číně. Vstup na burzu by se mohl uskutečnit letos v létě, pokud Čína změní pravidla o cenných papírech, která umožní vstup na burzu zahraničním společnostem. S akciemi Alibaby se obchoduje už na burze v New Yorku, za poslední rok posílily o 86 procent.

Cesta ke sloučení exportní banky a pojišťovny EGAP je volná, možné jsou i změny ve vedení

15. 03. 2018, 06:03 hod.
Exportní banku a EGAP čeká pravděpodobně sloučení. Buď půjde o úplné sloučení, nebo se banka stane dcerou. Podle vyjádření České národní banky by bylo nutné v prvním případě změnit některé právní předpisy, ve druhém by se z jejího pohledu regulátora ani nic nezměnilo. Právě změny ve vlastnické struktuře musí posoudit centrální banka. Cstu ke sloučení otevřelo středečnní jednání vlády, kde se schválil plán, aby jediným akcionářem obou institucí bylo ministerstvo financí.

Bitcoin čeká pád na dno, je to jen otázka času, říká hlavní investiční stratég společnosti Allianz Global

15. 03. 2018, 05:03 hod.
Podle hlavního investičního stratéga společnosti Allianz Global Investor nemá bitcoin žádnou vnitřní hodnotu a jeho cenu tak dříve či později čeká pád. Zároveň nepovažuje bitcoin za měnu. Důvodem jsou například vysoké transakční poplatky a velké výkyvy v ceně vůči tradičním měnám. Budoucnost má podle Hofrichtera naopak technologie blockchain, na jejímž základě bitcoin a další kryptoměny fungují.

Prvorepublikový palác ARA se otevře znovu na podzim, rekonstrukce vyjde na 200 milionů korun

15. 03. 2018, 04:03 hod.
Rekonstrukce paláce ARA vyjde na 200 milionů korun, otevřít se má znovu na podzim. Do prvorepublikové budovy se vrátí ČSOB už v říjnu. Největším nájemcem historického domu ale bude coworkingové centrum společnosti HubHub.

Hrad vyslal Mynáře a Nejedlého do Číny ověřit potíže Zemanova poradce a šéfa čínské CEFC Jie Ťien-minga. Odletěl s nimi i Tvrdík

15. 03. 2018, 03:03 hod.
Podle informací serveru Neovlivní.cz vyslal Hrad do Číny Martina Nejedlého a Vratislava Mynáře, aby ověřili informace o zadržení Jie Ťien-minga. Na cestě je s nimi podle serveru i Jaroslav Tvrdík. Tříčlenná delegace odjela v úterý, vrátit se má koncem týdne.

Volkswagen by danil 40 procent zisku v Česku, zbytek v Německu. Europarlament schválil daňový systém pro velké firmy

15. 03. 2018, 01:03 hod.
Poslanci Evropského parlamentu schválili plán na zavedení jednotného systému zdanění příjmů velkých firem působících v unii. Norma by ale bezprostředně po případném zavedení znamenala ztráty pro země jako Irsko, Nizozemsko, Malta či Lucembursko, do kterých firmy často převádějí své zisky kvůli výhodnějším daňovým předpisům. Evropský parlament má v evropském legislativním procesu jen konzultační roli a konečné slovo bude mít Evropská komise.

Odboráři požadují zvýšení minimální mzdy na 13 700 korun. Zaměstnavatelé to odmítají a navrhují snížit odvody

15. 03. 2018, 12:03 hod.
Odbory požadují navýšení minimální mzdy na 13 700 korun, zaměstnavatelé nesouhlasí. Předseda ČMKOS Josef Středula uvedl, že výška minimální mzdy neodpovídá nárůstu české ekonomiky. Minimální mzda byla zvýšena naposledy loni v srpnu o 1200 korun.

Česko neplní evropskou směrnici o zásobách ropy. Má je jen na 86 dní, minimum je přitom o čtyři dny více

15. 03. 2018, 12:03 hod.
Dle předsedy Správy státních hmotných rezerv Česko neplní evropskou směrnici o minimálních zásobách ropy. Za nařízením Bruselu zaostává o necelé čtyři dny. Bývalý premiér Sobotka uvedl, že navýšení zásob zablokovali ministři za hnutí ANO.

Brusel chce daň z obratu digitálních firem. Společnosti jako Google mají do rozpočtů přinést téměř pět miliard eur ročně navíc

15. 03. 2018, 11:03 hod.
Evropská komise příští týden ve středu představí návrh na zdanění digitálních firem. Podle informací listu Financial Times bude návrh obsahovat daň na obrat z digitálních služeb ve výši tří procent. Tato nová daň by měla přinést do rozpočtů členských států 4,8 miliardy eur ročně navíc.

Praha, Brno a Ostrava v Cannes společně lákají do Česka nové investory. Přesvědčit je mají předváděné úspěšné projekty

15. 03. 2018, 09:03 hod.
Tři největší česká města se účastní veletrhu nemovitostí a investičních příležitostí MIPIM ve francouzském městě Cannes. Na stánku pod značkou Czech Cities se snaží zaujmout zahraniční investory. Představují jim aktuální úspěšné projekty. Na veletrhu, který právě probíhá, se sešli nejvýznamnější investoři, developeři, banky, města a další hráči působící na realitním trhu.

Zisk Fortuny loni prudce vrostl, objem sázek se téměř zdvojnásobil. Lidé více sázeli především přes internet

15. 03. 2018, 08:03 hod.
Fortuně loni stoupl čistý zisk o 84 procent. Lidé více sázeli přes internet. Dalším důvodem byla akvizice irské Hattrick Sports Group. Původně česká sázková společnost se stala lídrem na rumunském trhu. Pronikla i na trhy Španělska a Chorvatska.

Oligarchové se kvůli rozvoji elektroaut perou o největšího těžaře niklu světa. Jak ostré lokty ruští podnikatelé mají, poznal i nejbohatší Čech

15. 03. 2018, 12:03 hod.
Dva ruští oligarchové Vladimir Potanin a Oleg Děripaska více než dekádu soupeří o firmu Norilsk Nickel, která je světovou jedničkou v těžbě palladia a dvojkou v těžbě niklu. V minulosti řešil jejich spory i Kreml a do firmy vstoupil další ruský miliardář Abramovič, aby zajistil smír - právě prodej jeho podílu je nyní hybatelem dění. Nikl bude v budoucnu jedním z hlavních komponentů v bateriích, které využívají elektrická auta.

Tvrdík má dva týdny na to vysvětlit, co se děje kolem čínské CEFC. Jinak miliardový obchod s J&T padá

15. 03. 2018, 12:03 hod.
Čínská CEFC má podle dohody z března 2016 získat polovinu v bankovní skupině J&T Finance Group zhruba za 26 miliard korun. Jedná se například o J&T Banku, působící v několika evropských zemích či slovenskou Poštovou Banku. CEFC má podle čínských médií problémy se zadlužením a její předseda představenstva se dostal do centra pozornosti ze strany čínských úřadů.

Důsledek nízké finanční gramotnosti? Banky v Česku nabízejí jedny z nejdražších půjček v Evropě. Němci platí o třetinu méně

15. 03. 2018, 12:03 hod.
Drahé úvěry na spotřebu v Česku jsou podle ekonomů především důsledkem nižší finanční gramotnosti Čechů. V minulosti tuzemské banky dražší půjčky než na západě zdůvodňovaly vyšším rizikovým profilem klientů, což dokládaly vysokým podílem nesplácených úvěrů.

Kdo povede Goldman Sachs? Dýdžej porazil karatistu s černým páskem

15. 03. 2018, 12:03 hod.
Dlouholetý ředitel Goldman Sachs Lloyd Blankfein by mohl podle některých médií skončit už letos. Jeho nástupcem by měl být pětapadesátiletý David Solomon. V rok trvajícím interním zápase o příštího šéfa porazil finančního ředitele banky Harveyho Schwartze.

Pražský dopravní podnik vykázal loni zisk skoro 2 miliardy. Zaměstnanci dostanou odměny

14. 03. 2018, 05:03 hod.
Pražský dopravní podnik loni díky vyšším tržbám z jízdného a snížení provozních nákladů hospodařil se ziskem 1,9 miliardy korun. Hlavní město loni na hospodaření podniku přispělo částkou 13,5 miliardy, tedy sumou o pět procent vyšší než předchozí rok. Podnik vyplatí svým zaměstnancům mimořádné odměny v celkové hodnotě 27 milionů.

Průměrný plat učitelů loni překročil 30 tisíc měsíčně. Státní školy platí výrazně lépe než soukromé a církevní, uvádí ministerstvo

14. 03. 2018, 03:03 hod.
Průměrný hrubý plat učitelů loni stoupl na 31 632 korun, což představuje nárůst o více než 7 procent oproti předchozímu roku. V porovnání s průměrnou mzdou napříč obory si učitelé přijdou na částku zhruba o dva tisíce vyšší. Ve státních školách si učitelé v průměru vydělají více než v těch církevních a soukromých.

Tvrdík má dva týdny na to, vysvětlit, co se děje kolem čínské CEFC. Jinak mnohamiliardový obchod s J&T padá

14. 03. 2018, 03:03 hod.
Čínská CEFC má podle dohody z března 2016 získat polovinu v bankovní skupině J&T Finance Group zhruba za 25 miliard korun. Jedná se například o J&T Banku, působící v několika evropských zemích či slovenskou Poštovou Banku. CEFC má podle čínských médií problémy se zadlužením a její předseda představenstva se dostal do centra pozornosti ze strany čínských úřadů.

Česká ekonomika se přehřívá, není už kde brát nové pracovníky. Hospodářství i tak v příštích letech poroste, myslí si Rusnok

14. 03. 2018, 02:03 hod.
Česká ekonomika se přehřívá, domnívá se guvernér České národní banky Jiří Rusnok. Nejviditelnější je to podle něj na pracovním trhu, který postrádá lidi. Nezaměstnanost v Česku v únoru dosáhla 3,7 procenta, což je dosud nejnižší únorová hodnota.

Na nákup zahraničních akcií bude stačit tisícovka. V Česku vzniká služba, která nabízí levné investování i drobným střadatelům

14. 03. 2018, 12:03 hod.
Finanční společnost Wood & Co., která se dosud věnovala pouze firemním a movitým klientům, chce přinést revoluci na trh správy peněz pro drobné investory. Spouští proto on-line platformu Portu, jež lidem umožňuje investovat na akciových trzích už od jednoho tisíce korun. Portu si za službu účtuje jedno procento z objemu investovaných peněz, poplatky podílových fondů mohou být až dvakrát vyšší.

Vývoz z amerických továren Daimleru, BMW a Volkswagenu je kvůli obchodní válce mezi Washingtonem a Bruselem v ohrožení

14. 03. 2018, 12:03 hod.
Prezident Donald Trump slibuje voličům uvalit dovozní cla na německé automobilky. Daimler, BMW a Volkswagen ale nyní z USA ve velkém vyvážejí a eskalace transatlantické obchodní války by jim nepomohla. Švédská automobilka Volvo, která staví továrnu v Jižní Karolíně, varuje, že nebude-li moct vyvážet, bude závod o polovinu menší.

Sberbank CZ loni stoupl čistý zisk o 56 procent. Přispěl k tomu zájem o hypotéky a spotřebitelské úvěry

14. 03. 2018, 11:03 hod.
Sberbank CZ loni meziročně zvýšila čistý zisk o 56 procent na 424 milionů korun. Přispěl k tomu především vysoký zájem o hypotéky, spotřebitelské úvěry a úvěry pro podnikatele. Nárůst zisku oznámila za minulý rok drtivá většina bank v Česku.

Česká exportní banka a pojišťovna EGAP by měly nově spadat jen pod ministerstvo financí, rozhodla vláda. Změnu posoudí ČNB

14. 03. 2018, 10:03 hod.
Vláda schválila převod podílů ministerstev průmyslu a obchodu, zemědělství a zahraničních věcí v České exportní bance a pojišťovně EGAP. Měly by tak nově spadat pouze pod ministerstvo financí. Majetková konsolidace ČEB a EGAP předpokládá změnu zákona o pojišťování a financování vývozu se státní podporou. Změnu musí posoudit také ČNB.

Koncern Inditex, majitel obchodů Zara, měl loni čistý zisk 3,4 miliardy eur. Dařilo se mu především v internetovém prodeji

14. 03. 2018, 10:03 hod.
Majitel obchodů Zara, firma Inditex, zvýšil svůj roční zisk o sedm procent a vydělal celkem 3,4 miliardy eur (87 miliard korun). Dařilo se především internetovému prodeji, který stoupl o 41 procent. Růst je ale slabší než předloni, kdy se zisk zvýšil o deset procent.

Francie bude žalovat Google a Apple. Jednostranně diktovaly ceny menším vývojářům, uvedl ministr financí

14. 03. 2018, 10:03 hod.
Technologické firmy Google a Apple budou čelit žalobě francouzské vlády za údajné nekalé obchodní praktiky. V případě uznání viny by pařížský obchodní soud mohl společnostem uložit sankci v řádech několika milionů eur. Podle návrhu žaloby obě společnosti jednostranně diktují ceny softwarovým vývojářům a začínajícím firmám.

Google na svých stránkách zakáže inzerci na kryptoměny. Firma loni odstranila více než 3 miliardy škodlivých reklam

14. 03. 2018, 10:03 hod.
Reklama, která se týká kryptoměn či jiných neregulovaných a spekulativních finančních produktů, se od června již nebude objevovat na webových stránkách společnosti Google. Firma tak reaguje na rostoucí množství škodlivých reklam, které se na jejích stránkách objevovala. Zástupci firmy uvedli, že za jednu sekundu smažou zhruba sto závadných reklam.

Hamé loni rostlo díky paštikám a chlazenému jídlu. V exportu mu přitížila silná koruna, expanduje ale v Číně a Africe

14. 03. 2018, 09:03 hod.
Tržby potravinářské společnosti Hamé stouply o 154 milionů korun na 5,1 miliardy korun. Meziročně si tak firma polepšila o 2,7 procenta. Největší podíl na produkci měly paštiky, masové konzervy a hotová jídla. Společnosti se dařilo i na zahraničních trzích, odbyt firemní produkce na Ukrajině se zvýšil o čtrnáct procent, významně se zvýšil i export do Izraele, Itálie, Vietnamu či Nizozemska.

Každou sekundu zablokují sto reklam. Internetové firmy přiostřují boj s podvodnou inzercí, Google zakáže inzerci na kryptoměny

14. 03. 2018, 06:03 hod.
Google loni dokázal odstranit každou sekundu kolem stovky případů škodlivé či klamavé reklamy. Internetové firmy zaměstnávají velké týmy lidí, které dokážou hodnotit kvalitu obsahu a označují, zda splňuje podmínky. Počet takových pracovníků vzroste letos v Googlu na více než 10 tisíc. Společnost navíc od června zakáže reklamy na kryptoměny i související produkty.

Škoda je znovu druhou nejziskovější značkou Volkswagenu. Inženýři u nás berou stejně jako uklízečka v Německu, stěžují si odbory

14. 03. 2018, 12:03 hod.
Automobilka Škoda Auto dosáhla v roce 2017 rekordních tržeb a provozního zisku. Dobré hospodářské výsledky nahrávají odborářům, kteří pro zaměstnance požadují výrazné navýšení mezd. Představy zúčastněných stran se zatím rozcházejí. Problémem je i spor o zavedení sobotních směn.

Na český trh vstupuje další služba, která má ušetřit čas. Virtuální asistent MyTimi naplánuje dovolenou nebo koupí kytku k výročí

14. 03. 2018, 12:03 hod.
Společnost MyTimi je další z firem, které chtějí lidem co nejvíce usnadnit život. Kromě zaneprázdněných manažerů cílí i na rodiče malých dětí. Virtuální asistent zákazníkům naplánuje dovolenou, díky kurýrní službě pak místo lidí zajde na úřad nebo do banky. Do dvou let by se firma ráda dostala z červených čísel a zamířila na německý trh.

Broadcom nesmí převzít rivala Qualcomm, rozhodl Trump

14. 03. 2018, 12:03 hod.
Společnost Broadcom nabízela za Qualcomm 117 miliard dolarů, jednalo by se o největší technologickou akvizici v historii. Donald Trump ji ovšem zablokoval kvůli obavám o národní bezpečnost. V úterý akcie Qualcommu klesly o téměř pět procent, naopak akcie Broadcomu vzrostly.
nahoru