VENUS reality


 

Jsme realitní kancelář VENUS reality a nabízíme Vám nemovitosti k prodeji a pronájmu v kategoriích byty, domy, rekreační objekty, objekty k podnikání, pozemky a ostatní nemovitosti. Na realitním trhu působíme již od roku 1993. Sídlíme na pěší zóně města Hradec Králové.

Pokud si nevyberete z naší nabídky nebo byste rádi prodali či pronajali Vaši nemovitost prostřednictvím naší kanceláře, stačí vyplnit krátký formulář a budeme Vás kontaktovat.


Hledat podle značky      (značka N0xxx)

výběr z celkové nabídky

pronájem
Hradec Králové
Nabízíme k pronájmu atraktivní obchodní prostory o celkové ploše 120 m² v ulici Čelakovského na...
-
pronájem
Hradec Králové
Nabízíme pronájem pěkného, vybaveného bytu 2+1 (55 m²) po rekonstrukci - ulice Labské kotlina -...
-
prodej
Chbany
Nabízíme ucelené pozemky o výměře 2.236 m² v obci Vikletice u Chomutova. Obě parcely jsou veden...
188 Kč/m2
prodej
Hradec Králové
Nabízíme prodej komerčního objektu s pozemky cca 12.500 m² - ulice Bratří Štefanů - Hradec Král...
10.500.000 Kč

 


 
ZAJISTÍME VÁM PRODEJ, KOUPI nebo PRONÁJEM NEMOVITOSTI

Byznys zpravodajství ze serveru reality.ihned.cz

Po více než dvou stech let historie proslulé newyorské burzy je v jejím čele poprvé žena

25. 05. 2018, 03:05 hod.
Stacey Cunninghamová vstoupila na burzovní parket už v roce 1994. V roce 2015 se stala provozní ředitelkou. Nyní se ujímá nejvyšší výkonné funkce a stane v čele newyorské burzy.

Cena starších bytů v Praze vzrostla už na 83 tisíc korun za metr čtvereční. Nejdražší jsou nejmenší byty

25. 05. 2018, 02:05 hod.
Nejvíce nabízených starších bytů v Praze je koncipováno jako 2+KK. Nejrychleji ale zdražují ty nejmenší, v případě bytu 1+KK se průměrná cena vyšplhala už na 96 tisíc korun za metr čtvereční. V průměru vzrostla cena starších bytů meziročně od března o 11,3 procenta, v případě nových jde o růst ve výši 21,2 procenta.

PENÍZE podle Leoše Rouska: Čínské firmy Tomorrow Holdings, Anbang, Dalian Wanda Group a HNA mají s CEFC jedno společné, Peking je trestá za dluhy

25. 05. 2018, 01:05 hod.
Finanční potíže čínské společnosti CEFC, o kterých v Česku ví své tuzemská investiční společnost J&T, jsou ukázkou toho, jak Komunistická strana Číny uplatňuje své právo rozhodovat o osudech čínských miliardářů. Pekingu jde zejména o miliardáře, mezi které patří kromě zakladatele CEFC Jie Ťien-minga také majitel investičního koncernu Tomorrow Holdings Siao Ťien-chua či bývalý šéf pojišťovny Anbang Wu Siao-chuej. Tito a několik dalších magnátů zapomněli, kde je v hierarchii stranou a státem řízené ekonomiky jejich místo. Čínská vláda růst bohatství čínských magnátů toleruje jen do té doby, dokud je to dobré pro ni.

Pražská plynárenská lidem umožní investice do elektráren, první projekt chce spustit ještě letos

25. 05. 2018, 12:05 hod.
Investice do energetických projektů Pražské plynárenské by měla být možná formou crowdfundingu. Firma loni vykázala rekordní výsledky, vydělala 1,19 miliardy korun. Pražská plynárenská se rozhlíží po investicích, jedná například o koupi stanic na stlačený plyn.

Unipetrol nevyplatí akcionářům dividendu za rok 2017, i když měl rekordní zisk přes osm miliard

25. 05. 2018, 11:05 hod.
Management Unipetrolu navrhl, aby firma nevyplatila akcionářům dividendu za loňský rok. Podniky ve skupině Unipetrol přitom měly v roce 2017 čistý zisk 8,7 miliardy korun. PKN Orlen vlastní od března 94 procent akcií Unipetrolu a do konce roku hodlá vytěsnit zbývající menšinové akcionáře.

Zakladatel Androidu hledá kupce pro svou firmu Essential, ruší vývoj nového telefonu a zaměří se na chytrou domácnost

25. 05. 2018, 07:05 hod.
Andy Rubin sliboval revoluční telefon s Androidem, prodal jen asi 150 tisíc kusů. Firma měla v nejlepším období miliardovou hodnotu, nyní potřebuje finanční injekci. Místo vývoje nového modelu telefonu nyní inženýři pracují na zařízení pro chytrou domácnost, které by se mělo na trh dostat v příštím roce.

Chcete být posilou týmu, který vytvořil Kingdom Come: Deliverance, nebo máte nápad na vlastní hru? Probrat to můžete s Danem Vávrou z Warhorse

25. 05. 2018, 12:05 hod.
S Danem Vávrou, zakladatelem herního studia Warhorse, můžete v rámci projektu Hospodářských novin a LOLO.zone diskutovat o architektuře a vývoji her, o cestách na globální trh. Můžete mu také představit své vlastní nápady, nechat se od něj nasměrovat na správné lidi v oboru anebo jej přesvědčit, že můžete být posilou jeho týmu, do kterého aktuálně hledá desítky vývojářů. Warhorse Studios letos vydalo nejdražší a nejúspěšnější českou hru Kingdom Come: Deliverance.

Velká hra Leoše Novotného: Investorům nabízí ke koupi svůj Leo Express i Jančurův RegioJet

25. 05. 2018, 12:05 hod.
Leo Express a konkurenční RegioJet by se mohly spojit. Jde o plán podnikatele Leoše Novotného. Následně se podle "projektu Tiger" má většinový podíl v nové firmě prodat. Vyplývá to z dokumentu určeného případným investorům.

Před prodejem se akcionáři zklidnili

25. 05. 2018, 12:05 hod.
O prodeji prodejce letenek Kiwi.com se hovoří už delší dobu. V posledních měsících v souvislosti s prodejem dávali akcionáři protichůdná vyjádření. Nyní má existovat dohoda mezi akcionáři - zakladatel Dlouhý umožní ostatním akcionářům prodat své podíly a ti ho zase nebudou nutit, aby prodal i on.

Jsem trochu psychopat, říká zakladatel portálu Kiwi a vypráví, jak kšeftoval jako náctiletý s borůvkami

25. 05. 2018, 12:05 hod.
Založil a řídí nejnadějnější český start-up, má dva tisíce zaměstnanců. Prodejce letenek Kiwi.com začínal budovat poté, co sám složitě hledal nejlevnější let na dovolenou.

Na cestě k superlidem: Vývoj umělých orgánů přeroste ve vylepšování člověka a propojování mozků do světové sítě

25. 05. 2018, 12:05 hod.
Obnovit poškození nervové soustavy - od ztráty některého ze smyslů až po celkové ochrnutí - je pro vědce větším problémem než vytvoření umělé ruky. Plně funkční zařízení, které bude schopné přijímat signál z nervu a prostřednictvím minipočítače jej přenášet do cílové tkáně, přijde do pěti let. Vývoj umělých orgánů přeroste ve vylepšování člověka a v propojování lidských mozků do světové supersítě.

Tipy

25. 05. 2018, 12:05 hod.
HP představilo nejkompaktnější notebook s otočným displejem. HTC jde proti Galaxy S9+ s novým telefonem s průhlednými zády. Microsoft umožní hrát videohry i lidem s handicapem.

Od umělého prstu ke kyborgům: Vědci na 3D tiskárnách vyrábějí živé tkáně, které budou základem pro výrobu umělých orgánů

25. 05. 2018, 12:05 hod.
Umělé náhrady orgánů mají oproti transplantacím přednosti. Jde je vyrábět v neomezeném množství, nevzbuzují odmítavou reakci organismu a časem mohou být i výkonnější. Vědci už na 3D tiskárnách vytvářejí živé tkáně, jež se stanou základem pro výrobu plně funkčních umělých orgánů.

Odvrácená strana zabezpečení kryptoměn: Dědictví v bitcoinech může přinést trauma, není se k němu často jak dostat

24. 05. 2018, 07:05 hod.
Zděděné virtuální peníze jsou k ničemu, pokud k nim chybí podrobný návod, jak je získat. Hesla a zálohy by neměly být uloženy v počítači, u něhož hrozí nabouráni hackerů. Odborníci proto doporučují staromódní papír. V současné době už je okolo 15 procent všech bitcoinů nenávratně ztraceno, většinou proto, že majitelé ztratili přístup do svých peněženek.

Dostat do Česka vývoj nového turbovrtulového motoru nebylo lehké, říká Stračár, jenž se snaží GE Europe postavit na nohy

25. 05. 2018, 12:05 hod.
Málokterý český manažer se dostal v globální firmě na tak vysokou pozici jako Peter Stračár. Do čela evropské části tradiční americké firmy GE nastoupil letos, v době, kdy se dramaticky mění a řeší svoji další budoucnost.

Netflix se stal největší zábavní společností na světě. Svou tržní hodnotou překonal Walt Disney

24. 05. 2018, 09:05 hod.
Netflix se stal největší zábavní společností na světě. Ve čtvrtek jeho tržní hodnota stoupla na 153 miliard dolarů, a překonala tak společnost Walt Disney Co. Od počátku roku akcie Netflixu stouply o 82 procent.

Německý průmysl by si přál, aby padly protiruské sankce, říká šéf tamního svazu průmyslníků

23. 05. 2018, 05:05 hod.
Výrazná část exportu, který směřuje do Evropské unie, končí v Německu. "Velice významná spolupráce existuje především v automobilovém průmyslu, v odvětví, které je pro Česko i Německo klíčové," říká v rozhovoru Joachim Lang, generální ředitel Spolkového svazu německého průmyslu. Podle něj by německému průmyslu pomohla reforma v daních, nebo pád protiruských sankcí.

Genesis připravuje miliardový fond na nákup malých firem. Chce využít toho, že jejich zakladatelé odchází do důchodu

24. 05. 2018, 06:05 hod.
Firmy jako Genesis patří do oblasti takzvaného private equity - kupují firmy, aby zlepšily jejich řízení, rozšířily byznys, snížily náklady a po několika letech je se ziskem prodaly. Nový fond bude cílit na menší firmy s tržbami do 390 milionů korun. Vznik fondu souvisí s rostoucím zájmem o alternativní investování v době nízkých úrokových sazeb, ekonomické prosperity a generační výměny vlastníků.

Cyrrus dostal milionovou pokutu za zpronevěru akcií klientů. Myslel jsem nejdřív, že je to žert, říká poškozený investor

24. 05. 2018, 05:05 hod.
Makléřská firma Cyrrus bez vědomí jejich majitelů prodala skoro milion akcií společnosti Innovative Commerce, které byly podle ní prakticky bezcenné. Vzápětí začaly akcie firmy, kotované na polské burze, růst, čehož si všimli klienti a chtěli své akcie prodat. Jenže zjistili, že už je nemají. ČNB za to dala makléřské firmě milionovou pokutu, ta přečin nepopírá, ale označuje to za „administrativní pochybení“.

Teplo za současné ceny bude v Plzni tři roky, slíbila Křetínského firma, která vstoupí do tamní teplárny

24. 05. 2018, 03:05 hod.
Stoprocentní fúze městské Plzeňské teplárenské s Plzeňskou energetikou ze skupiny EPH Daniela Křetínského má zelenou. Ve čtvrtek to schválili městští zastupitelé. EPH ve firmě získá 35 procent akcií a zbytek bude mít samotné město.

UniCredit Bank stoupl v prvním čtvrtletí zisk o 40 procent, vydělala dvě miliardy korun

24. 05. 2018, 02:05 hod.
Objem poskytnutých úvěrů české a slovenské části banky stoupl meziročně o 6,3 procenta téměř na 400 miliard korun. Stejně rostly i výnosy z poplatků. UniCredit Bank má v Česku a na Slovensku takřka 700 tisíc klientů a svou činnost zahájila v roce 2007.

Gazprom se vyhnul pokutě za zneužívání dominantního postavení v zemích Evropy včetně Česka. Komise mu nařídila, aby dodržoval pravidla

24. 05. 2018, 01:05 hod.
Evropská komise a ruská plynárenská společnost Gazprom se dohodly na vyřešení sporu o tom, zda firma své zneužívá postavení ve střední a východní Evropě. Gazprom bude muset dodržovat zásady, které umožní tok zemního plynu za konkurenční ceny, na oplátku se vyhne vysoké pokutě. Podle Evropské komise musí všechny firmy podnikající v Evropě dodržovat evropská pravidla, bez ohledu na to, odkud pochází.

Rozhýbeme v Česku trh s pevnými linkami, říká šéf Vodafonu. Koupě UPC podle něj donutí rivaly investovat do lepšího internetu pro domácnosti

24. 05. 2018, 01:05 hod.
Vyjádření šéfa Vodafonu naznačují, že se v Česku schyluje k boji o zákazníky v části trhu, kde dosud investice zaostávaly za rozvojem bezdrátových sítí. Podle Dvořáka by převzetí UPC Vodafonem mohlo donutit konkurenty - hlavě O2 a CETIN ze skupiny PPF - investovat víc do optických kabelů a zlepšit internet pro miliony domácností. Dvořák řekl, že kvalita pevných linek pro domácnosti v Česku je “tragická” a de facto brání zavedení mobilních tarifů s neomezenými daty.

Korporaci na rok vyměnili za neziskovku. V rámci programu Rok jinak pomáhají dobré věci za svou běžnou mzdu

24. 05. 2018, 11:05 hod.
Projekt Rok jinak se snaží přenést know-how a zkušenosti odborníků z byznysu a státní sféry do neziskových organizací. Po celý rok jim za práci pro dobrou věc platí jejich běžnou mzdu. Za 11 let prošlo programem přes 50 grantistů.

Německá ekonomika zpomalila, rostla jen o 0,3 procenta. Přesto zažívá nejdelší období růstu od roku 1991

24. 05. 2018, 10:05 hod.
Německá ekonomika v letošním prvním čtvrtletí rostla o 0,3 procenta, zpomalila tak z 0,6 procenta v závěru minulého roku. Německé hospodářství roste už 15 kvartálů v řadě, to je nejdéle od roku 1991. Za zpomalením růstu stojí slabší zahraniční obchod, motorem naopak byly zahraniční investice a spotřeba domácností.

Deutsche Bank propustí po třech letech ztrát více než sedm tisíc lidí. Dotkne se to hlavně poboček mimo Evropu

24. 05. 2018, 10:05 hod.
Největší německá banka Deutsche Bank má nyní celosvětově 97 tisíc zaměstnanců v Evropě, Asii a Severní Americe. Největší finanční dům v Německu je ale už tři roky ve ztrátě, chystá tedy zásadní restrukturalizaci, především se chce soustředit na evropský a domácí trh. Prodeje akcií banky klesly o čtvrtinu, akcionáři proto vyzvou vedení k urychlení procesu obnovy.

Budějovický Budvar rekordně vyvážel, piva ale nedokázal vyrobit tolik jako loni. Chybí mu zaměstnanci

24. 05. 2018, 09:05 hod.
Budějovický Budvar loni prodal více než 1,5 milionu hektolitrů piva, což je pokles o čtyři procenta v porovnání s předchozím rokem. Za poklesem stojí omezené kapacity výrobního podniku, přetížené linky a nedostatek zaměstnanců. Budvar zaznamenal rekordní exporty, když do 76 zemí světa vyvezl bezmála milion hektolitrů zlatavého moku.

Výnosy z investic do akcií zatím nikoho netěší

24. 05. 2018, 12:05 hod.
Globální akciové trhy v letošním roce zatím příliš velkou radost investorům neudělaly. Dosud si index MSCI All Country World připsal zhodnocení o pouhé jedno procento. Viníků je několik, ale hlavním bude únava z devět let trvajícího růstu.

Dovolená u moře se teď prodraží, česká měna oslabuje směrem ke 26 korunám za euro. Táhne ji dolů odliv dividend do zahraničí

24. 05. 2018, 12:05 hod.
Kurz české měny vůči euru se dostal nejníže od závěru minulého roku. Koruně neprospívá situace na světových finančních trzích. Dolů korunu táhne i odliv dividend zahraničním vlastníkům tuzemských firem. Během několika týdnů by se však mohla situace obrátit, i kvůli očekávání růstu sazeb ČNB.

CEFC Europe se vrací do čínských rukou. CITIC se s J&T dohodla na odkoupení pohledávek, vrátit se má i Tvrdík

24. 05. 2018, 12:05 hod.
Skupina J&T se stáhne zpět ze společnosti CEFC Europe. Jednání o vrácení dluhu se společností CITIC vyústila v dohodu. Rainbow Wisdom, dceřiná společnost CITIC a CEFC, odkoupí od J&T veškeré pohledávky za společnostmi ze skupiny CEFC. Krizový management dosazený J&T bude stažen. Podle zjištění serveru seznamzpravy.cz se má do představenstva vrátit bývalý šéf CEFC Europe Jaroslav Tvrdík.

Trump nechce u oceli vyhovět EU

24. 05. 2018, 12:05 hod.
Donald Trump uvažuje o opatřeních, která by snížila dovoz oceli a hliníku z EU do USA asi o deset procent. Nová americká cla na dovoz oceli a hliníku vstoupila v platnost 23. března. Unie je od nich do konce května osvobozena a Spojené státy výjimku nejspíš neprodlouží.

Na Výstavišti zůstaneme i přes utrženou střechu. Na Designblok chci stáhnout to podstatné ze střední Evropy, říká Jana Zielinski

24. 05. 2018, 12:05 hod.
Když loni na podzim vítr poškodil střechu Průmyslového paláce na pražském Výstavišti, probíhala tam zrovna přehlídka Designblok. Za poškozené exponáty její organizátoři platí dodnes. To ale šéfku výstavy Janu Zielinski neodradilo od toho, uspořádat 20. ročník Designbloku na stejném místě. Design podle ní činí svět krásnějším, ale přemýšlím o něm i dost prakticky.

Nejvíc autodílů už bereme z Česka, říká šéf německého svazu průmyslu. Němci si chválí kvalitu českých výrobků

24. 05. 2018, 12:05 hod.
Mezi Německem a Českem existují velice úzké výrobní vazby, což je názorně vidět na spolupráci v automobilovém průmyslu. Firmy z Česka jsou velice důležitým článkem v zásobovacím řetězci německých automobilek. Německé firmy podle generálního ředitele Spolkového svazu německého průmyslu Joachima Langa od staronové velké vládní koalice očekávají, že jim uleví na daních.

Tragické pevné linky nám brání zavést neomezené datové tarify. Lidé by jimi nahrazovali domácí připojení a zatěžovali síť, říká šéf Vodafonu

24. 05. 2018, 12:05 hod.
Nový ředitel českého Vodafonu Petr Dvořák říká, že koupě UPC zvětší tlak na konkurenty, O2 a T-Mobile, aby zlepšili pevné připojení k internetu pro domácnosti. Převzetím UPC někdy příští rok se z Vodafonu stane druhý největší provozovatel internetu pro domácnosti. Dvořák v rozhovoru pro HN kritizoval vlastníka telekomunikační infrastruktury Cetin za to, že málo investuje do pevných linek pro domácnosti a že připojení je příliš pomalé.

Přehled GDPR: Nové nařízení přinese větší ochranu a přehled o vašich datech, pro firmy jako Googlu bude znamenat hrozbu obřích pokut

24. 05. 2018, 12:05 hod.
Přísnější ochrana osobních údajů známá pod zkratkou GDPR ovlivní všechny občany, firmy i úřady. Lidé získají větší povědomí o tom, jaká data o nich podniky a stát sbírají. Firmy budou muset údaje lépe zabezpečit proti zneužití. U menších firem se náklady odhadují na jednotky až desítky tisíc korun. Banky nebo mobilní operátoři kvůli novým pravidlům zaplatí až desítky milionů.

Kaliči z jihlavského Bosche si pomáhají rozšířenou realitou. Z tabletu vidí, co se děje v peci, a dokážou odhadnout, kdy bude potřeba oprava

24. 05. 2018, 12:05 hod.
Ve firmě Bosch Diesel Jihlava si při kalení ocelových dílů automobilových čerpadel vypomáhají i rozšířenou realitou. Počítačový systém dokáže nahlížet do kalicí pece, sbírat výrobní data a předvídat poruchy jejích součástek. Počítače vytvářejí virtuální model rozžhavené pece, které novým pracovníkům slouží i pro zaškolení. Vedle této technologie v jihlavském Boschi používají i samořiditelné vozíky pro přepravu materiálu po závodě.

S Babišem o platech nejednáme. Stávka je krajní možnost, říká šéf odborů Dezy patřící Agrofertu

23. 05. 2018, 04:05 hod.
Odbory chemičky Deza z koncernu Agrofert chtějí zvýšení platů o třináct procent. I přes vyhlášenou stávkovou pohotovost ale věří, že stávkovat nebudou muset. Kdyby však podnik jejich požadavek opět nesplnil, budou dále jednat.

Neomezené datové tarify zatím nebudou, říká šéf Vodafonu. Češi by podle něj data používali místo domácí wi-fi a zatěžovali mobilní síť

23. 05. 2018, 02:05 hod.
Čeští operátoři zatím neomezené mobilní datové tarify nenabídnou, říká generální ředitel Vodafonu ČR Petr Dvořák. Nabídnout je budou moci až poté, co budou mít domácnosti dostatečně rychlý pevný internet. Stát podle něj není schopný v rámci pevných sítí splnit závazek z vládního materiálu Digitální Česko, podle kterého mají mít v roce 2020 všechny domácnosti připojení alespoň 30 Mbit/s.

Dvě třetiny českých e-shopů nejsou připraveny na GDPR. Zmatkují a posílají zákazníkům různé žádosti o schválení, ukázala analýza

23. 05. 2018, 12:05 hod.
V pátek začne platit obecné nařízení o ochraně osobních údajů (GDPR), dvě třetiny e-shopů však na ni nejsou připraveny, zjistila analýza společnosti Shoptet. "Každý přistupuje k nařízení tak nějak po svém. Zejména v posledním týdnu velké firmy zintenzivnily rozesílání nejrůznějších e-mailů, nejčastěji s žádostí se schválením o užití dat. Tak trochu to připomíná hysterii, nebo spíše paniku," uvedl ředitel společnosti Miroslav Uďan. Provozovatel e-shopu by měl směrem k zákazníkům v první řadě upravit informační povinnosti, tedy je řádně informovat. Pětina firem navíc neví o tom, že GDPR vůbec začne v pátek platit.

Pražská plynárenská začne od klientů přijímat bitcoin. Chceme se přiblížit mladým a nebýt vnímáni jako starý moloch, říká vedení

23. 05. 2018, 12:05 hod.
V Česku je největším obchodem, kde se dá platit kryptoměnami, Alza.cz. Ve světě přijímá bitcoin například Microsoft. Většina firem využívá platby v kryptoměnách zatím spíše jako marketing.

Nošovická automobilka Hyundai vyrobila loni více než 350 tisíc aut. Zisk jí ale klesl o pětinu na 6,69 miliardy korun

23. 05. 2018, 08:05 hod.
Nošovické automobilce Hyundai klesly také tržby o 4,3 procenta na 136,67 miliardy korun. Letos má v plánu vyrobit méně aut, celkem 330 tisíc. Počet zaměstnanců ve firmě zůstává stejný, je jich kolem 3300.

Žlutý svět Radima Jančury: začínal zprostředkováním au pair pobytů, do povědomí vstoupil i díky pořadu Neváhej a toč

23. 05. 2018, 12:05 hod.
Brněnský podnikatel začal po revoluci zajišťovat českým studentům au pair pobyty v cizině. Byznys později rozšířil na silnice a železnice, kde cestujícím nabídl nezvyklé pohodlí.

Jančura prodává Student Agency, chce se soustředit na RegioJet. Kupec by měl zaplatit kolem miliardy korun

23. 05. 2018, 12:05 hod.
Radim Jančura prodává společnost Student Agency, která patří k největším prodejcům letenek a zájezdů v Česku. Záměr prodat firmu vyplývá z nabídky investorům, do níž HN nahlédly. Potenciální kupec by podle těchto informací mohl za společnost zaplatit okolo miliardy korun. Jančura se chce soustředit na rozvoj autobusů a vlaků RegioJet. V příštím roce se mu otevře cesta k novým železničním tratím.

Šlemr, Baudiš a Kučera rekordně nakupovali. Pegas Nonwovens získal americkou "sestru"

23. 05. 2018, 12:05 hod.
Český family office R2G koupí od americké First Quality Enterprises její divizi First Quality Nonwovens.  Transakce je zřejmě rekordním nákupem českého investora ve Spojených státech.  R2G tím navazuje na nedávné ovládnutí Pegas Nonwovens.

Na české motoristy dopadají ropné minišoky. Kromě drahé ropy zdražuje benzin také oslabující koruna

23. 05. 2018, 12:05 hod.
Cena pohonných hmot v České republice roste již devět týdnů v řadě. Důvodů pro zdražování benzinu a dieselu je více, ale zásadní je trh s ropou, kde se barel prodává za 80 dolarů. Dražší benzin a diesel se mohou projevit v růstu inflace už o prázdninách.

Nekupujte Teslu Model 3, má vady, nabádá Američany časopis Consumer Reports. Tesla se brání a zveřejnila vlastní testy

23. 05. 2018, 12:05 hod.
Vlivný americký časopis Consumer Reports lidem nedoporučuje koupi elektrického Modelu 3 od Muskovy Tesly. Jeho testy ukázaly, že vůz má příliš dlouhou brzdnou dráhu. Automobilka, jež prezentovala vlastní testy, s tím nesouhlasí.

Investoři jsou opatrní a nedůvěřují novým akciím. Dva týdny od vstupu na burzu setrvale klesá i kurz akcií Avastu

23. 05. 2018, 12:05 hod.
Od vstupu na londýnskou burzu kurz akcií antivirové společnosti Avast klesá. V úterý to bylo již více než o 10 procent. Důvodem je menší zájem investorů, a to i kvůli jejich opatrnosti vůči novým emisím na burzách. Německé nakladatelství Springer Nature dokonce na začátku května své IPO odvolalo. Jako důvod firma uvedla nepříznivé podmínky na finančním trhu.

Obchodníci kvůli růstu mezd odkládají plánované investice. Řešení by mohly přinést zkrácené úvazky

23. 05. 2018, 12:05 hod.
Obchodníci řeší výrazný růst mezd svých zaměstnanců. Někteří jako Tesco nebo Alza připouštějí, že kvůli tomu pozastavili a odložili investice do svých dřívějších plánů. Možné řešení napnutého trhu práce? Zkrácené úvazky.

Innovative Legal Services Forum 2018: světoví inovátoři již potřetí v Praze

23. 05. 2018, 12:05 hod.
V pražském Slovanském domě se uskutečnil třetí ročník mezinárodní konference Innovative Legal Services Forum. Konference se zaměřila na chytré a efektivní využití nových technologií a na vývoj a trendy v oboru v regionu. Na akci během dne vystoupilo přes 20 řečníků z Kanady, Velké Británie nebo Francie.

Lidé si berou úvěry na bydlení bez nutných rezerv na splácení. Zpřísnění poskytování hypoték může situaci ještě zhoršit

23. 05. 2018, 12:05 hod.
Centrální banka od konce roku 2016 zpřísnila poskytování hypoték už dvakrát a další opatření je na obzoru. Další zpřísnění poskytování hypoték je podle finančních poradců zbytečné, více lidí by využívalo riskantních nebankovních půjček. Pokud omezení projde, zájemci o pořízení bydlení budou muset mít naspořeno více peněz a mít předjednánu v rodině případnou výpomoc se zástavou další nemovitosti.

Češi nejsou na GDPR připravení, ukázal průzkum. Pětina firem o nařízení vůbec neví, nebo nerozumí tomu, co pro ně znamená

23. 05. 2018, 12:05 hod.
Pětina českých firem netuší, co pro ně znamená nové evropské nařízení o ochraně osobních údajů, nebo o něm vůbec neví. Celoevropský průzkum EOS Group poukázal i na to, že se Češi nejvíce z celé Evropy nařízení obávají. Samotné GDPR je přitom určující jen pro třetinu českých společností.

Rodiče mohou mladým pomoct s hypotékou ručením vlastním bytem

23. 05. 2018, 12:05 hod.
Podle průzkumu chce 42 procent mladých lidí pořízení vlastního bydlení financovat hypotékou. Podmínky budoucího vyjmutí ze zástavy nově garantuje Equa bank ve smlouvě. Banky běžně umožňují vyjmutí ze zástavy, když výše nesplacené hypotéky klesne na 80 procent zajištění.

Právníky bez specializace nejspíš nahradí technologie, říká světový šéf pro technologie v Deloitte Legal

23. 05. 2018, 12:05 hod.
Thomas Northoff je managing partner Deloitte Legal pro Německo a světový šéf pro technologie v Deloitte Legal. Na konferenci Innovative Legal Services Forum například prohlásil, že práce právníka by měla spočívat spíše v jeho expertize než v opakování monotónních úkonů. V rozhovoru pro HN tvrdí, že pokud se právníci budou věnovat bez specializace převážně repetitivní práci, nahradí je technologie.

Žlutý byznys vydělává Jančurovi přes sto milionů ročně. Podívejte se, co všechno podnikatel prodává

23. 05. 2018, 12:05 hod.
Podnikatel Roman Jančura se rozhodl pustit část svého byznysu - tu, na níž začínal a postupně rozšiřoval. Zbavuje se tak divize, která mu každý rok vydělává přes sto milionů korun. Vedle vyhledávače letenek jde třeba o portál Dovolena.cz, který turistům nabízí kromě ubytování i půjčení auta nebo cestovní pojištění. Pod Student Agency patří i agentura Orbix, která nabízí letenky korporátním zákazníkům.

První umělá inteligence v právu umí najít informace, které by člověk mohl přehlédnout, říká její "vynálezce"

23. 05. 2018, 12:05 hod.
Kanaďan Andrew Arruda se snaží, aby byla umělá inteligence v právu dostupná pro každého na světě. Založil proto systém ROSS, který rozumí lidské řeči. Je tak možné pokládat mu celé otázky, a ne pouze zadávat klíčová slova do systému. Arruda byl jednou z hlavních hvězd na právnické konferenci Innovative Legal Services Forum pořádané mediálním domem Economia.

Tradiční bižuterní byznys vynáší v Česku stamiliony. Jen na Jablonecku živí úspěšně desítky firem

23. 05. 2018, 12:05 hod.
Sklárny Ornela Preciosa mají na půl roku dopředu zakázky na své skleněné perle. Korálky ze severu Čech jsou podle výkonného ředitele Preciosy Stanislava Kadlece stabilní byznys. Na Jablonecku existuje přibližně 80 firem, které se se pohybují v bižuterním byznysu.

V on-line době ztrácí smysl prodávat byt přes realitního makléře. Přes nás jde pětina všech obchodů, říká šéf portálu Bezrealitky.cz

23. 05. 2018, 12:05 hod.
Realitní kanceláře nás považují za největší hrozbu pro svůj byznys, říká v rozhovoru šéf portálu Bezrealitky.cz Hendrik Meyer. Přes Bezrealitky.cz jde dnes podle něj asi pětina všech obchodů s bydlením - pronájmů a prodejů. V době rostoucích cen nemovitostí je totiž úspora provize makléři, která činí několik procent z ceny nemovitosti, pro lidi čím dál lákavější.

Globální hodnota fúzí a akvizic od začátku roku dosáhla rekordních dvou bilionů dolarů. Této hodnotě se přiblížila naposledy v roce 2007

22. 05. 2018, 08:05 hod.
Globální hodnota fúzí a akvizic je od začátku roku na rekordních dvou bilionech dolarů (43,6 bilionů korun). K rekordnímu výsledku přispěla řada dohod z tohoto týdne, například General Electric se dohodla na spojení své dopravní divize s firmou Wabtec za 11,1 miliardy dolarů. Počet kontraktů se zvyšuje i v Evropě. V dubnu byla podle Thomson Reuters měsíční hodnota dohod v Evropě nejvyšší za deset let.

Rekordní česká akvizice: Šlemr, Baudiš a Kučera kupují "sestru" Pegasu, divizi velké americké textilky za miliardy korun

22. 05. 2018, 06:05 hod.
Family office R2G se dohodl na akvizici části First Quality Enterprises, First Quality Nonwovens. Transakce je zřejmě rekordním nákupem českého investora ve Spojených státech. R2G tím navazuje na nedávné ovládnutí Pegas Nonwovens.

Skupině PRE stoupl zisk na téměř tři miliardy korun. Představenstvo navrhuje dvakrát vyšší dividendu než v minulých letech

22. 05. 2018, 05:05 hod.
Skupině Pražská energetika (PRE) stoupl loni zisk o 7,6 procenta na téměř tři miliardy korun. Celkové výnosy vzrostly o 2,3 procenta na 19,4 miliardy korun. Ve zprávě společnost uvedla, že k výsledkům přispěl mírný nárůst objemu objednávek ve všech prodejních segmentech.

Do outletového centra u ruzyňského letiště dorazilo během prvních tří dnů 30 tisíc lidí. Vedení chce posílit autobusové spoje

22. 05. 2018, 04:05 hod.
Do nového outletového centra u letiště Prague The Style Outlets přišlo za první tři dny už 30 tisíc lidí. Centrum se chystá posílit autobusové spoje. Někteří prodejci plánují přijmout další zaměstnance.

Tady máte půlku koláče, druhou snědl stát. Daňová hlídka upozornila na den daňové svobody

22. 05. 2018, 04:05 hod.
V roce 2018 připadá den daňové svobody na 22. května. Představuje pomyslný okamžik, od kdy jde veškerá mzda na konto pracujícího. Do dne daňové svobody veškerý výdělek připadá státu.

Ceny jablek míří ke svému maximu, kilogram už stojí více než 40 korun. Kvůli mrazům jich je v Evropě nedostatek

22. 05. 2018, 02:05 hod.
V uplynulém týdnu se ceny jablek v obchodech dostaly na hranici 40 korun za kilogram, jsou tedy nejvyšší za posledních téměř pět let. Ovocnáři předpokládají, že jablka ještě překonají své dosavadní maximum 41,83 koruny za kilo ze srpna 2013. Podle předsedy ovocnářské unie ČR Martina Ludvíka je důvodem zdražování loňská neúroda způsobená jarními mrazy.

Walmart vévodí žebříčku největších firem, jeho tržby dosahují výše osmi státních rozpočtů Česka. Amazon se dere nahoru, poskočila i Tesla

22. 05. 2018, 01:05 hod.
Walmart se pošesté v řadě umístil na první pozici v žebříčku firem s největším obratem podle časopisu Fortune. Americký maloobchodní řetězec poprvé v historii překročil hranici 500 miliard dolarů hrubého ročního obratu. Do první desítky se také prvně dostal internetový prodejce Amazon, umístil se na 8. pozici.

Jeden den s majiteli farmy LoukyKvět: Bývalý IT expert pěstuje s přítelkyní zapomenuté květiny. Floristické časopisy nás nesnášejí, říkají

22. 05. 2018, 01:05 hod.
František Hába zanechal práce IT experta, se svou přítelkyní založil farmu LoukyKvět v úrodném kraji chmele mezi Žatcem a Rakovníkem a začal pěstovat starobylé odrůdy květin.

Odboráři chemičky Deza z koncernu Agrofert vyhlásili stávkovou pohotovost. Požadují navýšení mezd o 13 procent, firmu to překvapilo

22. 05. 2018, 01:05 hod.
Odboráři chemičky Deza v úterý odpoledne vyhlásí stávkovou pohotovost. Důvodem je nedostatečné navyšování mezd. Vedení chemičky považuje požadavek za překvapivý a neadekvátní.

Internetový prodejce elektroniky CZC.cz navýšil tržby. Nejvíce prodával notebooky, televize a mobilní telefony

22. 05. 2018, 11:05 hod.
Internetovému prodejci elektroniky CZC.cz se zvýšily tržby na 4,3, miliardy korun. Firma patří spolu s Alza.cz a Mall.cz mezi největší české internetové prodejce. Nejvíce se prodávaly televize, notebooky a telefony. Nejvyšší nárůst v prodeji zaznamenaly herní konzole a grafické karty.

Vedení ČEZ si navrhlo odměnu celkem 21 milionů korun, v předchozích třech letech žádnou nedostalo. Potvrdit ji musí valná hromada

22. 05. 2018, 09:05 hod.
Mezi představenstvo a dozorčí radu společnosti ČEZ by měla být vyplacena odměna z loňského zisku ve výši 21 milionů korun. Navrhuje to samo vedení. Čistý zisk společnosti činil v loňském roce téměř 21 miliard korun, tedy meziročně o pět procent více. V předchozích třech letech odměny vypláceny nebyly.

Na úterý připadá den daňové svobody. Češi v roce 2018 pracovali "na stát" jen 142 dní, nejméně za 18 let

22. 05. 2018, 08:05 hod.
V roce 2018 připadá den daňové svobody na 22. května. Představuje pomyslný okamžik, od kdy jde veškerá mzda na konto pracujícího. Do dne daňové svobody veškerý výdělek připadá státu.

Nejdražší pizza na světě: Před osmi lety zaplatil nadšenec za italskou specialitu 10 tisíc bitcoinů, dnes bych jich pořídil miliony

22. 05. 2018, 12:05 hod.
Bitcoinový nadšenec v USA si před osmi lety koupil nejdražší pizzu na světě. Dnes by jich za stejnou částku pořídil několik milionů. Jedná se o první známé použití kryptoměn na nákup zboží.

Spor skupin CEFC a J&T česko-čínské vztahy nepoškodí, říkají experti a diplomati

22. 05. 2018, 12:05 hod.
J&T Private Equity Group minulý týden ovládla firmu CEFC Europe. Nově tak kontroluje strojírny Žďas, fotbalovou Slavii či luxusní nemovitosti v Praze. Do CEFC plánuje vstup čínská státní CITIC Group. Proto panovaly obavy z reakce čínské vlády.

Společnost má problém i v Číně, věřitelům nezaplatila sedm miliard

22. 05. 2018, 12:05 hod.
Poté, co J&T Private Equity Group převzala kontrolu nad CEFC Europe, přicházejí další zprávy o problémech CEFC v Číně. CEFC Shanghai International Group měla do pondělního poledne splatit věřitelům dvě miliardy jüanů (sedm miliard korun), to se jí ale nepovedlo. Firma slibuje, že se pokusí závazky splatit do půl roku.

Škoda investuje v Indii miliardu eur, Tatra jedná o dodávce podvozků pro armádní vozidla. Do roku 2020 má země být jedním z největších výrobců aut na světě

22. 05. 2018, 12:05 hod.
Autoprůmysl v Indii roste enormním tempem. Do roku 2026 se očekává, že tamní produkce automobilů vzroste trojnásobně. Do Indie plánuje ve velkém investovat koncern Volkswagen. Ten pověřil Škodu Auto, aby přišla se strategií, jak proniknout na tamní trh. Český výrobce nákladních vozidel Tatra Trucks jedná s Indií o dodávce podvozků pro nákladní automobily.

Šéf Jelínka: Základní řady pálenek lidi přestávají zajímat. Pije se méně, zato vyšší kvalita

22. 05. 2018, 12:05 hod.
Likérka Rudolf Jelínek prodává méně na litry, víc na peníze. Společnost investuje hlavně do nové výsadby ovocných stromů a do pozemků a pak také do stavby nového návštěvnického centra značky v Praze. Jednou z výrobních řad, na něž značka klade zvláštní důraz, je whisky Gold Cock.

Chcete dobýt svět? Klíčem je spokojenost

22. 05. 2018, 12:05 hod.
Hospodářské noviny a LOLO.ZONE pokračují v sérii on-line konferencí se zajímavými osobnostmi tuzemské byznysové scény. Tentokrát jde o setkání s Ondřejem Krátkým, šéfem a spoluzakladatelem populární aplikace na objednávání taxi Liftago. Ondřej Krátký vám bude k dispozici ve středu 23. května od 13 do 16 hodin. Přímo od něj tak můžete získat rady pro rozjezd vlastního start-upu.

Ryanair hlásí růst zisku, obává se ale dopadů brexitu

22. 05. 2018, 12:05 hod.
Aerolinkám narostl zisk meziročně o deset procent, podle generálního ředitele se to již nebude opakovat. O devět procent totiž Ryanairu narostou náklady na letecké palivo a platy zaměstnanců. Hrozba stávkou donutila Ryanair loni uznat existenci odborů. Větším zádrhelem může být pro společnost tvrdý brexit. Pokud nebude uzavřena dohoda o přechodném období, nebude Ryanair smět létat po Británii.

ECB zůstane ohledně inflace sebejistá

22. 05. 2018, 12:05 hod.
Jádrová inflace se po velikonočním výkyvu vrátí do oblasti jednoho procenta a ve zbytku roku může dále růst. Vliv by měl mít i nadále solidní růst ekonomiky. Průzkumy naznačují, že dynamika HDP by se měla oživit. Navíc euro přestalo posilovat, a nyní dokonce oslabuje.

Lidé se kvůli nástupu robotů o práci bát nemusí, jen ji ulehčí, říká šéfka české pobočky ABB Tanja Vainiová

22. 05. 2018, 12:05 hod.
V Česku působí firma ABB v osmi lokalitách a má zde také čtyři výzkumná a vývojová centra. Zaměstnává na 3500 lidí. Nástupu robotů se podle šéfky ABB Tanji Vainiové lidé bát nemusí - díky nim zmizí nebezpečné a špatně placené práce. Navíc zkušenosti ukazují, že v zemích, kde je vysoké zastoupení robotů, není velká nezaměstnanost.

Lidé se přestali bát podílových fondů. Pomáhá tomu i růst akcií

22. 05. 2018, 12:05 hod.
Objem investic do podílových fondů se v Česku blíží již půl bilionu korun. Důvodem rostoucího zájmu Čechů o podílové fondy jsou mimo jiné nízké úroky na bankovních účtech a také stále snazší dostupnost tohoto investičního produktu. Nabídka fondů je v Česku široká. Přes banky a investiční zprostředkovatele mohou Češi investovat do fondů tuzemských i zahraničních investičních společností.

Kalendář

22. 05. 2018, 12:05 hod.
Společnost Markit zveřejní předběžné údaje o vývoji indexu nákupních manažerů. Německá společnost Hornbach Holding zveřejnění výsledky hospodaření za finanční rok 2017/2018. Ekonomický institut IFO zveřejní nejnovější údaj o vývoji indexu podnikatelského klimatu v Německu za měsíc květen.

Penzijní reforma se zrušila, Češi více investují do podílových fondů. Obvykle začínají na pětistovce

22. 05. 2018, 12:05 hod.
Popularita pravidelných investic, a to nejen v Česku, ale i v jiných zemích střední Evropy, se zvyšuje. Investice obvykle začínají na pětistovce, říká Jana Brodani, výkonná ředitelka Asociace pro kapitálový trh ČR. Lidé si tak chtějí spořit na stáří.

Po Boltovi a Federerovi bych rád do Česka zase přivezl NHL, říká sportovní promotér Černošek. Jedná i o mistrovství Evropy v judu

21. 05. 2018, 07:05 hod.
Jeden z největších českých sportovních promotérů Miroslav Černošek oslavil sedmdesátiny, ale do důchodu se nechystá. Pro Prahu získal závěrečný turnaj Final Four basketbalové Euroligy v roce 2006, rád by ale znovu přivezl týmy NHL nebo hostil mistrovství Evropy v judu. Černošek zároveň patří mezi hlasité kritiky plánovaných změn v organizaci tenisového Davis Cupu a Fed Cupu.

Alzu trápí problém s výpadkem počítačového systému. Nemůže přijímat objednávky ani vydávat zboží

21. 05. 2018, 06:05 hod.
Největší tuzemský internetový obchod Alza.cz postihl problém počítačového systému. Kvůli němu nemůže přijímat ani vydávat objednávky, uzavřena jsou všechna výdejní místa. Společnost prý pracuje na obnově služeb.

GE sloučí svou dopravní divizi s firmou Wabtec. Dohoda za 11 miliard dolarů je součástí reorganizace amerického konglomerátu

21. 05. 2018, 05:05 hod.
General Electric se rozhodl sloučit svou dopravní divizi s firmou Wabtec, která vyrábí zařízení pro železniční dopravu. Hodnota transakce je zhruba 11,1 miliardy dolarů. Transakce by měla být dokončena na počátku příštího roku.

Největší český výrobce pražců ŽPSV nejspíš změní vlastníka. Chce ho koupit německý koncern Leonhard Moll

21. 05. 2018, 04:05 hod.
Společnost ŽPSV z Uherského Ostrohu na Uherskohradišťsku, která je největším českým výrobcem železničních pražců, pravděpodobně změní majitele. Výrobce nejspíš koupí německá společnost Leonhard Moll Betonwerke Beteiligungs-GmbH. Transakci nyní posuzuje Úřad pro ochranu hospodářské soutěže.

E.ON uvádí na trh cloudové služby. Virtuální baterie umožní lidem s fotovoltaickou elektrárnou na střeše uložit si nevyužitou energii na jindy

21. 05. 2018, 03:05 hod.
Tři čtvrtiny respondentů průzkumu agentury STEM/MARK pro energetickou společnost E.ON uvedly, že by si v budoucnosti chtěly pořídit solární systém na svůj dům. Hlavním důvodem je finanční úspora za elektřinu. Cena je však pro některé nepřijatelná - 219 075 korun bez státní dotace, s ní to pak je 143 475 korun. E.ON také oznámil, že na tuzemský trh uvádí cloudové služby, a to ve formě virtuální baterie.

Chcete dobýt svět? Zaměřte se na spokojenost, říká šéf Liftaga Ondřej Krátký. Další rady od něj můžete získat na on-line konferenci HN

21. 05. 2018, 01:05 hod.
Hospodářské noviny a LOLO.ZONE pokračují v sérii on-line konferencí s osobnostmi české byznysové scény. Tentokrát budete moci získat zkušenosti a rady od šéfa a spoluzakladatele taxi aplikace Liftago Ondřejem Krátkým. K dispozici vám bude ve středu 23. května od 13:00 do 16:00 hodiny.

Další problémy CEFC: Čínská část firmy svým věřitelům nezaplatila sedm miliard, peníze prý pošle za půl roku

21. 05. 2018, 01:05 hod.
Poté co J&T Private Equity Group převzala kontrolu nad CEFC Europe, přicházejí další zprávy o problémech CEFC v Číně. CEFC Shanghai International Group měla do pondělního poledne splatit věřitelům 2 miliardy jüanů (7 miliard korun), to se jí ale nepovedlo. Firma slibuje, že se pokusí závazky splatit do půl roku.

Ryanair zvýšil zisk po zdanění o deset procent na 1,45 miliardy eur. Nabere stovky nových pilotů a členů posádky

21. 05. 2018, 01:05 hod.
Letecké společnosti Ryanair se zvýšil zisk i počet pasažérů. Zisk v uplynulém finančním roce po zdanění vyrostl o deset procent na 1,45 miliardy eur. Zdražovat letenky se navzdory nárůstu cen paliv a vyšším nákladům na zaměstnance nechystá. Na letošní finanční rok počítá ale firma s poklesem. Šlo by o první pokles zisku Ryanairu za pět let.

Do Česka vstupuje britský fintechový start-up Revolut. Láká na levné platby v zahraničí

21. 05. 2018, 01:05 hod.
Revolut nabízí bezkontaktní platební kartu s výběry v zahraničí bez poplatku. Karta se kompletně ovládá přes mobilní aplikaci, včetně okamžité blokace. Součástí služeb jsou převody měn za výhodné mezibankovní kurzy.

Více než 50 cestovním kancelářím v Česku hrozí úpadek, ukazuje analýza. Je to poplašná zpráva, ohradila se asociace

21. 05. 2018, 11:05 hod.
V České republice je 833 pojištěných cestovních kanceláří, podle analytické společnosti Bisnode má 52 z nich vysokou pravděpodobnost úpadku, dalších 44 pak vykazuje zvýšené riziko. Asociace cestovních kanceláří se proti analýze ohradila, zkrachovalo by prý více společností než za posledních 15 let celkem, obor cestovního ruchu navíc údajně prožívá dobré období. V Česku musí být cestovní kanceláře pojištěné proti úpadku po celou dobu své činnosti.

Spolek Revenium chce vrátit život letnímu sídlu Masaryka a zaměstnat tam handicapované. Sehnat peníze pomáhá i nemocná vinařka z Německa

21. 05. 2018, 09:05 hod.
Nezisková organizace Revenium podporuje zaměstnávání lidí se zdravotním postižením. Chce jim dát práci na zámku Hluboš, prvním letním sídle Tomáše Garrigua Masaryka. Na opravu objektu a jeho otevření veřejnosti se snaží získat prostředky prodejem vína, které spolku darovala nemocná vinařka.

J&T převzala další firmy CEFC, například Florentinum nebo hotel Mandarin Oriental. Z Tvrdíka a Tkáče se stali nepřátelé

21. 05. 2018, 12:05 hod.
Finanční skupina J&T přistoupila ke konci týdne v Česku k mimořádnému kroku - jako věřitel "nepřátelsky" převzala řízení evropské pobočky čínské skupiny CEFC. O místa přišlo celé představenstvo CEFC Europe včetně Jaroslava Tvrdíka. Firmu nyní vedou manažeři J&T Dušan Palcr a Peter Kubík. J&T podle zápisů v obchodním rejstříku převzala řízení i v několika dceřiných firmách CEFC - například v kancelářském komplexu Florentinum nebo hotelu Mandarin Oriental.

Zeman předpovídal čínskou expanzi v Česku. Jeho plán se nyní hroutí

21. 05. 2018, 12:05 hod.
Prezident Miloš Zeman vystupuje na podporu CEFC, problémy skupiny ho však staví do nepříjemné pozice. Zeman podnikl za pět let tři cesty do Číny, znovu se tam chystá letos v listopadu. Letošní sesazení šéfa CEFC Zemana zaskočilo, poslal do Číny své emisary na výzvědy.

Spory s Číňany se mých médií netýkají, míní Soukup. Investorem v jeho firmách je přitom společnost, která patří do holdingu CEFC

21. 05. 2018, 12:05 hod.
Mezi významné investice skupiny CEFC patřila i média Jaromíra Soukupa. Podnikatel však tvrdí, že se ho spor J&T s CEFC Europe netýká. Podíl v jeho mediálním impériu má mít společnost se sídlem v Hongkongu, která do skupiny CEFC patří, ale J&T ji neovládlo.

V Ostravě se chystá realitní obchod roku. Nákupní centrum Nová Karolina vyjde zájemce na 6 miliard korun

21. 05. 2018, 12:05 hod.
Forum Nová Karolina je nejdražší nemovitost, která se v současné době v Česku prodává. Karolina v posledních letech vykazuje velmi dobré výsledky. Majitelé ostravského obchodního centra se nemusí obávat, že by měli nouzi o zájemce. Největší loňskou transakcí na českém trhu byl prodej nákupního centra Olympia Brno za 374 milionů eur.

Slavia může ztratit vazbu na stadion, vliv na to má "sparťan" z J&T. Když se nedomluví s CEFC, může Eden prodat

21. 05. 2018, 12:05 hod.
Fotbalová Slavia před koncem ligy neřeší jen dění na trávníku. Starosti klubu i jeho fanouškům dělá nejistota kolem akcionářů CEFC. Zásadní změnou do budoucna může být očekávané chybějící přímé napojení na stadion v Edenu.

J&T vyslala do čela CEFC svého lobbistu. Palcr se znal s Dalíkem, s Topolánkem byl na známé dovolené na Sardinii a přezdívalo se mu Janouškův bankéř

21. 05. 2018, 12:05 hod.
Do představenstva CEFC Europe jde z J&T Dušan Palcr. Ten vlastní v J&T Private Equity Group necelých 10 procent. Ve skupině byl vždy považován za lob­bistu. Je často spojován s lidmi jako Marek Dalík či Roman Janoušek.

Ceny benzinu a nafty jsou nejvýš od léta 2015. Nedá se vyloučit ani nárůst nad 34 korun za litr, varují analytici

21. 05. 2018, 12:05 hod.
Rostoucí cena ropy se odráží i u čerpacích pump. Ceny pohonných hmot jsou v Česku nejvyšší od léta 2015. A podle analytiků by měly dále růst. Cena ropy roste díky silné celosvětové poptávce a také kvůli omezování těžby ze strany kartelu OPEC a Ruska. Svou roli sehrávají i geopolitické události. Navíc koruna neroste k dolaru tak rychle, jak se čekalo.

S nepřátelským převzetím jiných firem má zkušenost řada byznysmenů. Nejviditelnější jsou Kellner, Komárek nebo Vítek

21. 05. 2018, 12:05 hod.
S nepřátelským převzetím jiných firem má zkušenosti řada známých českých byznysmenů. Nejvíce viditelní jsou majitel skupiny PPF Petr Kellner, realitní podnikatel Radovan Vítek nebo Karel Komárek vlastnící skupinu KKCG.
nahoru